قیمت مصوب مرغ قطعه ‌بندی اعلام شد

کدخبر: 406991
اقتصاد نیوز : قیمت مصوب مرغ قطعه‌بندی شده مطابق مصوبه کارگروه ساماندهی مرغ کشور اعلام شد.

به گزارش اقتصادنیوز، بعد از کش و قوس‌های مرغ قطعه بندی و ممنوعیت آن، بالاخره با مجوز کارگروه ساماندهی مرغ کشور با شرط بسته‌بندی فروش قطعه‌بندی مرغ آزاد، که قیمت مصوب آن در جلسه‌ای در تاریخ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ در دفتر وزیر کشاروزی مشخص و به قرارگاه‌های استانی ابلاغ شد.

بنا به گزارش فارس، لازم به ذکر است با توجه به محدودیت بهداشتی، قطعه‌بندی مرغ در محل واحدهای صنفی غیرمجاز همچنان ممنوع است و قطعه‌بندی توسط واحد صنفی فقط باید به درخواست مشتری باشد.

مطابق مصوبه سازمان تعزیرات حکومتی ، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان موظف هستند برای جلوگیری از هرگونه اخلال، بر فاکتورهای خرید مرغ واحدهای بسته‌بندی و رعایت قیمت و میزان توزیع مرغ قطعه‌بندی شده بسته‌بندی شده نظارت دقیق داشته باشند.

مرغ مورد نیاز واحدهای بسته‌بندی مجاز در محل باراندازهای رسمی مرغ بر اساس مقادیر مصوب توسط شرکت پشتیبانی امور دام تحویل اتحادیه صنفی کارفرمایی قطعه‌بندی و بسته‌بندی قرار داده می شود و آن‌ها موظف هستند از هر گونه مراجعه به مرغداری‌ها برای تحویل مرغ خودداری کنند، مسؤولیت توزیع مرغ بین واحدهای قطعه‌بندی و بسته‌بندی به عهده اتحایه است.

قیمت قطعه‌بندی بر اساس قیمت‌های اعلامی سازمان حمایت به شرح زیر مصوب شده است:

ردیف  نام محصول حداکثر قیمت مصرف کننده (کیلوگرم/ ریال)
۱ سینه بدون پوست ۴۹۵۰۰۰
۲ ران بدون پوست ۴۱۰۰۰۰
۳ بازوی ساده ۳۳۵۰۰۰
۴ بال ساده ۴۰۰۰۰۰
۵  گردن بدون پوست ۱۳۵۰۰۰
ردیف نام محصول حداکثر قیمت مصرف کننده (کیلوگرم/ ریال)
۱ فیله ۶۴۰۰۰۰
۲ سینه بدون پوست و استخوان (شنسل) ۵۶۵۰۰۰
۳ ساق ران بدون پوست ۴۹۰۰۰۰
۴ مغز ران بدون پوست ۴۴۰۰۰۰

قیمت-رسمی-مرغ-قطعه-بندی-شده

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما