رصد بازار خودروهای داخلی؛

افت قیمت ساینا در بازار؛ سایپایی ها نزولی شدند

کدخبر: 437196
اقتصادنیوز: رصد خودروهای پرتیراژ سایپا نشان دهنده آن است که امروز 9 شهریور 1400 سایپایی‌ها با افت قیمت در بازار عرضه شدند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ ریزش قیمت خودروهای سایپا در حالی رخ داده که ایران خودرویی ها امروز بدون تغییر در بازار عرضه شدند هرچند فعالان بازار خودرو امیدوار بودند که  روند ریزش قیمت دلار که از روز گذشته آغاز شده بود امروز هم ادامه داشته باشد، اما این امر محقق نشد و ریزنوسان رو به بالای دلار موجب شد تا هر چند سایپایی ها افت نسبی قیمت داشته باشند، اما ایران خودرویی ها سد مقاومتی را حفظ کنند و بدون تغییر در بازار معامله شوند.   

علاوه بر نرخ دلار که تاثیر مستقیمی بر بازار خودرو دارد اظهارات مطرح شده از سوی وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت در خصوص افزایش تیراژ تولید که عقبه آن می تواند افت قیمت باشد نیز موجب شده تا بازار شکل انتظاری به خود گیرد.

اما در کنار عوامل مذکور می توان به این نکته نیز اشاره کرد که این روزها بازار گوشه چشمی هم به مذاکرات دارد و احتمال از سرگیری مذاکرات نیز می تواند این بازار ناآرام را رام کند.

از سوی دیگر آنچه شاید سردرگمی در بازار موجب شده تا تقاضای مصرفی به دلیل کاهش توان مالی در بازار عقب نشینی کرده و در حال حاضر تقاضای سرمایه ای نقش اثرگذار در بازار دارد.


بیشتر بخوانید: قیمت ایران خودرویی ها در بازار امروز 


 وضعیت محصولات سایپا در بازار

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییک R » ،«کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد.

ارزیابی بازار سایپایی ها نشان دهنده آن است که در میان پرتیراژهای این شرکت امروز «تیبا صندوقدار»، «تیبا 2» معمولی  در بازار افت یک میلیونی قیمت در بازار داشته اند و «ساینا» نیز با افت دو میلیونی در بازار روبرو بوده است.

براساس ارزیابی بازار خودرو سایر محصولات سایپا بدون تغییر در بازار قیمت گذاری شدند با این شرایط «کوییک R» امروز 177 میلیون تومان در بازار قیمت خورد. ارزایابی بازار محصولات پرتیراژ سایپا نشان دهنده آن است که «کوییک معمولی» نیز امروز در بازار با قیمت 170 میلیون قیمت گذاری شد.

از سوی دیگر براساس ارزیابی بازار خودرو امروز «تیبا صندوقدار» و «تیبا 2» به ترتیب افت یک میلیونی در بازار داشته اند و به ترتیب در بازار به 149 میلیون و 159 میلیون تومان رسیدند.  «ساینا» با افت دو میلیونی قیمت در بازار امروز 160 میلیون تومان قیمت گذاری شد.

همچنین با رصد بازار خودرو می‌توان گفت قیمت کارخانه ای شاهین نیز به 291 میلیون تومان است. به گفته فعالان بازار خودرو هنوز قیمت بازاری این خودرو مشخص نیست و این افزایش تنها به قیمت کارخانه ای این خودرو باز می گردد. به گفته فعالان بازار خودرو در حال حاضر این خودرو در بازار 353 تا 360 میلیون تومان قیمت گذاری می شود، اما با توجه به اینکه هنوز سند شاهین در رهن است و بسیاری تمایل به خرید و فروش های متفرقه ندارند نمی توان قیمت قطعی این خودرو را اعلام کرد.

سایپا 9

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما