با رد طرح ساماندهی خودرو صورت گرفت

واکنش بازار خودرو به تصمیم شورای نگهبان + جدول قیمت

کدخبر: 443131
اقتصادنیوز: رد طرح ساماندهی صنعت خودرو از سوی شورای نگهبان موجب شد تا بازار خودرو که در روزهای قبل ریزش قیمت را آغاز کرده بود امروز 3 مهرماه 1400، شکل صعودی به خود گیرد.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز ایران خودرویی ها رشد 1 تا 8 میلیون تومانی قیمت داشتند و در این میان دو خودرو هم هنوز شکل صعودی به خود نگرفته اند و بدون تغییر در بازار عرضه شدند.

رصد بازار خودرو نشان می دهد که پیش از رد طرح ساماندهی صنعت خودرو در آخرین روز هفته گذشته «پژو 206 تیپ 2» با افزایش 10 میلیونی قیمت در یک روز رکورد رشد قیمت را از آن خود کرد و حال با شروع هفته و رد طرح مذکور از سوی شورای نگهبان این خودرو امروز  رشدی 8 میلیونی را ثبت کرد.

با ارزیابی بازار خودرو می توان گفت تمام محصولات ایران خودرو رشد قیمت داشته اند و تنها دو خودرو «راناپلاس» و «دنا پلاس توربوشارژ اتومات» در بازار بدون تغییر قیمت نسبت به روز گذشته عرضه شدند.

از سوی دیگر براساس ارزیابی بازار می توان گفت رشد چند میلیونی قیمت در بازار ایران خودرویی ها در حالی زده شد که امروز دلار نوسان رو به بالا داشت و این امر نیز می تواند بازار خودرو را تحت تاثیر قرار دهد، عاملی که به گفته فعالان بازار خودرو هنوز پشت طرح ساماندهی بازار خودرو پنهان است و نتوانسته چندان بازار خودرو را تحت تاثیر قرار دهد.

به گفته فعالان بازار خودرو نوسان قیمت در بازار موجب شده تا معامله در بازار بسیار محدود صورت گیرد، بطوریکه بسیاری از خریداران و فروشندگان تمایلی برای معامله از خود نشان نمی دهند.

 وضعیت محصولات ایران خودرو در بازار

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می توان به «پژو 206 تیپ 2»، « پژو 206 تیپ 5»، «پژو 206 صندوقدار» ، «سمند LX با موتورEF7  » و « سمند سورن پلاس »، «رانا پلاس»، «دنا معم.لی»، دنا پلاس توربو اتوماتیک»  اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز «پژو 206 تیپ 2» رکورد رشد قیمت در بازار بود و رشدی 8 میلیونی را در بازار تجربه کرد و با قیمت 248 میلیون تومان در بازار عرضه شد.

« پژو 206 تیپ 5» نیز رشدی 3 میلیونی در بازار داشت و قیمت آن به 288 میلیون تومان رسید.  از سوی دیگر ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است «پژو 206 صندوقدار» هم از رشد قیمت بی نصیب نبود و امروز با رشد 3 میلیونی در بازار 283 میلیون تومان قیمت گذاری شد.

اما در میان سایر پرتیراژهای ایران خودرو امروز که در میان خانواده سمند امروز «سمند سورن پلاس» نیز با رشد یک میلیونی در بازار 307 میلیونی شد، «سمند LX با موتورEF7 » هم رشد 8 میلیونی در بازار را تجربه کرد و قیمت آن 264 میلیون تومان رسید.

از سوی دیگر در میان محصولات تقریبا جدید ایران خودرو «رانا پلاس» امروز بدون تغییر نسبت به آخرین روز هفته گذشته بدون تغییر و با قیمت 270 میلیون تومان در بازار عرضه شد. اما «دنا معمولی» امروز در بازار رشد 4 میلیونی را ثبت کرد و قیمت آن به 324 میلیون تومان رسید. «دنا پلاس توربو اتوماتیک» نیز براساس ازیابی های صورت گرفته امروز تغییر قیمتی نداشت و 465 میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شد.

ایران 1

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما