رصد بازار خودروهای داخلی؛

عقب‌نشینی قیمتی در بازار خودرو؛ افت 12 میلیونی سمند سورن + جدول

کدخبر: ۵۶۸۲۱۶
اقتصادنیوز: رصد بازار از عقب نشینی قیمتی خودروهای داخلی حکایت دارد، افتی که امروز 29 فروردین 1402 در میان ایران خودرویی‌ها به 12 میلیون تومان هم رسید.
عقب‌نشینی قیمتی در بازار خودرو؛ افت 12 میلیونی سمند سورن + جدول

به گزارش اقتصادنیوز ؛ ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که امروز هم شکل و شمایل قیمت خودروهای پرطرفدار ایران خودرو همانند سایپایی‌ها کاهشی بود. فعالان بازار خودرو تداوم ثبات نرخ دلار یکی از دلایلی است که کاهشی شدن بازار خودرو را به آن نسبت می دهند. اعلام خبر آغاز فرآیند عرضه خودروهای ثبت نامی در طرح یکپارچه، را می توان یکی دیگر از دلیل کاهشی شدن روند قیمت خودرو در بازار دانست. امروز رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو، اعلام کرد، با آغاز فرآیند عرضه خودروهای ثبت نامی در طرح یکپارچه، روند کاهش قیمت خودرو در بازار از امروز آغاز شد.

شوک ناگهانی به خریداران ایران خودرو

سود سهام عدالت زودتر واریز می شود

علاوه بر عوامل مذکور به گفته فعالان بازار، ارائه لایحه دوفوریتی واردات خودروهای کارکرده که از سوی وزیر صمت به منظور طی تشریفات قانونی ارائه شد نیز بر کاهش قیمت خودروهای داخلی اثرگذار بوده است.  

با توجه به شرایط بازار می توان گفت امروز «سمند سورن پلاس» با افت 12 میلیونی بیشترین کاهش قیمت را به خود اختصاص داد. «هایما S5 پلاس» و «دنا پلاس توربو اتومات» هم امروز کاهشی 10 میلیون تومانی در بازار داشتند.

قیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «207 پاناراما اتومات»، «هایما S5 پلاس»، «سمند سورن پلاس»، «رانا پلاس»، «دنا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتومات» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که «سمند سورن پلاس» در بازار 712 میلیونی تومان قیمت گذاری شد و نسبت به روز گذشته افت 12 میلیون تومانی داشت. «هایما S5پلاس» هم در بازار امروز 8 میلیون کاهش قیمت داشت و یک میلیارد و 540 میلیون تومان قیمت گذاری‌ شد.

اما «رانا پلاس» هم در بازار امروز به زیر 600 میلیون تومان رسید و افتی سه میلیونی را تجربه کرد و 597 میلیون تومان قیمت گذاری شد. از سوی دیگر «دناپلاس» در بازار امروز 775 میلیون تومان قیمت گذاری شد و افتی 3 میلیونی را ثبت کرد، «دنا پلاس توربو اتومات» هم در بازار یک میلیارد و 10 میلیون تومان قیمت خورد و افتی 10 میلیونی را در بازار داشت تا با ایران شرایط برای خروج کانال میلیاردی‌ها آماده شود. اما در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «207 پاناراما اتومات» هم در بازار یک میلیارد و 135 میلیون تومان قیمت گذاری شد و افت 3 میلیونی را ثبت کرد.

ایران اقتصاد 29

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید