تیبا؛ خودرویی که دیگر اقتصادی نیست!/ یک قدم تا 400 میلیون تومان+ نمودار

کدخبر: ۶۳۴۸۰۲
اقتصادنیوز: تیبا را می‌توان در کنار پراید، اقتصادی‌ترین خودرو در بازار دانست. این خودرو در زمان ورود به بازار با توجه به قیمت مناسب، نظر خریداران را به خود جلب کرد و با وجود توقف تولید، همچنان شاهد عرضه مدل صفر آن در بازار هستیم.
تیبا؛ خودرویی که دیگر اقتصادی نیست!/ یک قدم تا 400 میلیون تومان+ نمودار

به گزارش اقتصادنیوز؛ تیبا در دو مدل هاچ‌بک و صندوقدار با تیپ‌های مختلف به بازار عرضه می‌شود. بررسی بازار نشان می‌دهد که قیمت دو خودرو «تیبا هاچ‌بک EX» و «تیبا صندوقدار SX» از نیمه مهر تا نیمه اسفند 1402 افزایش یافته است.

روند تغییر قیمت خودروهای اقتصادی دربازه زمانی مورد بررسی چگونه بوده است؟ آیا تغییرات قیمتی این سال موجب شد تا این خودروها از رده خودروهای اقتصادی خارج شوند.

بررسی بازار خودرو نشان می‌دهد که از نیمه مهر تا نیمه اسفند 1402، قیمت «تیبا» که به عنوان یک خودروی اقتصادی و ارزان قیمت شناخته می‌شد، به طور قابل‌توجهی افزایش یافته و به سطح قیمت خودروهای میان قیمت رسیده است.  در حال حاضر، خانواده تیبا تنها خودروهایی در بازار ایران هستند که قیمت آن‌ها یک گام با کانال 400 میلیون تومان فاصله دارد و فعالان اقتصادی معتقدند در روزهای باقی مانده تا پایان سال برخی از مدل‌ها تیبا وارد کانال 400 میلیون خواهد شد.

بررسی بازار نشان می‌دهد که قیمت «تیبا صندوقدار» در بازه زمانی مورد بررسی، 19.5 درصد افزایش یافته است. این خودرو در نیمه مهرماه 332 میلیون تومان قیمت داشت، اما در نیمه اسفند ماه به 397 میلیون تومان رسید. به عبارت دیگر، قیمت تیبا صندوقدار در این مدت 65 میلیون تومان افزایش یافته است.

قیمت «تیبا 2 معمولی» هم در این مدت رشد 49 میلیونی داشته است. تیبا2 معمولی در نیمه فرودین ماه در بازار 338 میلیون تومان قیمت گذاری شده بود، اما قیمت این خودرو در نیمه اسفند به  387 میلیون تومان رسید.

تیبا

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • اعلام آمار تامین ارز کالاهای اساسی، صنایع و واردات در برابر صادرات از ابتدای سال تاکنون

      اقتصادنیوز: بر اساس بررسی‌ها از ابتدای فروردین سال جاری تا ۲۸ ام مجموعا حدود ۲.۵ میلیارد دلار ارز به گروه‌های مختلف…

    کارگزاری مفید