واکنش چین به انتقاد آمریکا از تغییرات سیستم انتخاباتی هنگ‌کنگ

کدخبر: 398940
اقتصادنیوز :‌یکی از مقام‌های دولت چین امروز (جمعه) به انتقادهای آمریکا به تغییرات سیستم انتخاباتی هنگ کنگ واکنش نشان داد و به ناآرامی‌های سراسری در آمریکا در پی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ این کشور اشاره کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ژانگ شیائومینگ، معاون رئیس دفتر امور هنگ کنگ و ماکائو در شورای دولتی چین گفت، هنگ کنگ یک مساله داخلی چین است و هیچ کشور خارجی اجازه و حق دخالت در امور آن را ندارد.

وی ادامه داد: نمی‌دانم پس از حمله ششم ژانویه به کنگره آمریکا چطور این کشور انگشت اتهامش را به سوی نهادهای انتخاباتی هنگ کنگ نشانه گرفته است.

این مقام دولت چین همچنین تغییرات در سیستم انتخاباتی هنگ کنگ را به یک "جراحی با حالت تهاجمی کم" تعبیر کرد که تنها باعث احیای سلامت "سیستم دموکراسی" این دولتشهر می‌شود و ادامه داد: این اقدام جراحی کم تهاجمی، زخم‌های کم، نفوذ عمیق و بهبودی سریعی دارد. ساکنان هنگ کنگ می‌توانند در نتیجه آن در آرامش بیشتر کار و زندگی کنند.

وی افزود، تغییرات انتخاباتی به منظور کنار گذاشتن کارزارهای طرفدار دموکراسی در هنگ کنگ از ساختار حکمرانی نیست، چون نیروهای ضد چینی را نمی‌توان با اپوزیسیون برابر دانست. اپوزیسیون به ویژه پان دموکرات‌ها هم میهن پرست هستند و آنها هنوز هم می‌توانند برای انتخابات کاندیدا و بر اساس قوانین در آینده انتخاب شوند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما