پاسخ وزیر دفاع کشور به همتای انگلیسی درباره طلب ایران

کدخبر: 401208
اقتصاد نیوز : وزیر دفاع ایران درباره سخنان اخیر بن والاس، وزیر دفاع انگلیس مبنی بر لزوم بازپرداخت طلب ایران گفت: موضع انگلیس برای تسویه بدهی باید عملگرایانه باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح در ارتباط با موضع اخیر وزیر دفاع انگلیس گفت: با وجود اینکه بن والاس وزیردفاع انگلیس مجددا بر تسویه قراردادهای نظامی بین طرفین و لزوم پرداخت بدهی پس از چهل و دو سال به جمهوری اسلامی ایران تأکید کرده است اما همواره بین مواضع مقامات انگلیس و اراده عملی فاصله وجود داشته و موضع انگلیس برای تسویه بدهی به ایران باید عملگرایانه باشد. 

وزیر دفاع افزود: باتوجه به آرای دادگاه و تعهدات قراردادی و گفتگوهای متعدد طرفین درباره راهکارهای عملی برای تسویه بدهی‌ها، محدودیت‌های ناشی از تحریم‌های ظالمانه مانع اصلی نیست و انتظار به حق ملت ایران لزوم اراده عملی دولت انگلیس برای پایان دادن به این موضوع ازطریق راهکارهایی است که درگفتگوهای طرفین مطرح است. 

 بن والاس، وزیر دفاع انگلیس روز دوشنبه در گفت‌وگو با شبکه رادیویی تایمز انگلیس گفت که باید بدهی‌های جمهوری اسلامی ایران باید پرداخت شود. این بدهی مربوط به قرار داد ایران و انگلیس در دهه ۱۹۷۰ برای تحویل ۱۵۰۰ تانک چیفتن و ۲۵۰ خودرو زرهی به طرف ایرانی بوده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما