زبان‌شناس سرشناس کشورمان درگذشت

کدخبر: 411564
اقتصاد نیوز : انتشارات فرهنگ معاصر، از درگذشت محمدرضا باطنی، زبان‌شناس سرشناس کشورمان و نویسنده کتاب معروف «توصیف ساختمان دستوری زبان فارسی» که نزدیک به ۳۰ بار چاپ شده است، خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  خبرآنلاین، محمدرضا باطنی، زبان‌شناس، فرهنگ نویس و مترجم سرشناس کشورمان، امشب (سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت)، در سن ۸۷سالگی از دنیا رفت.

انتشارات فرهنگ معاصر، با اعلام این خبر نوشته است: «یار دیرین سال‌های دور تا به امروزمان دکتر محمدرضا باطنی را از دست دادیم.
انتشارات فرهنگ معاصر، فقدان ایشان را به اهل فرهنگ، جامعه‌ زبان‌شناسی و فرهنگ‌نویسی ایران و خانواده‌ محترم‌شان تسلیت عرض می‌کند. باشد که راهشان ادامه یابد.»

محمدرضا باطنی متولد سال ۱۳۱۳ در اصفهان بود و مدرک دکتری زبان‌شناسی همگانی و زبان‌های باستانی را از دانشگاه تهران گرفت و در ادامه در همین دانشگاه، استاد شد.

کتاب‌های «توصیف ساختمان دستوری زبان فارسی»، «مسائل زبان‌شناسی نوین»، «نگاهی تازه به دستور زبان»، «چهار گفتار درباره زبان» و ... از جمله تالیفات اوست.

«زبان و زبان‌شناسی» رابرت هال، «زبان‌شناسی جدید» مانفرد بی یرویش، «درآمدی بر فلسفه» بوخینسکی و ... از آثار ترجمه او هستند. فرهنگ معاصر انگلیسی - فارسی هم به همت او منتشر شده است.

تیتر یک
  • پروتکل‌های بهداشتی در همه حوزه‌های انتخاباتی رعایت شود

    رییس جمهور در بازدید از ستاد انتخابات کشور حفظ سلامت و رای مردم را از سوی مجریان انتخابات مورد تاکید قرار داد .

از دست ندهید
بلیط هواپیما