روسیه از توافق ایران و آژانس اتمی استقبال کرد

کدخبر: 440308
اقتصاد نیوز : سخنگوی وزارت خارجه روسیه از توافق حاصله میان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی استقبال کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما از توافق حاصل شده درخصوص سرویس فنی تجهیزات نصب شده در تاسیسات هسته‌ای ایران میان آژانس بین‌المللی انرژس اتمی و سازمان انرژی اتمی ایران استقبال می‌کنیم.

تاس گزارش داد، به گفته زاخارووا، مهم‌ترین مسئله این بوده که طرفین بر عزم خود نسبت به تداوم‌ گفت‌وگوها پیرامون تمامی مسائل مرتبط به فعالیت‌های نظارتی آژانس اتمی در ایران تاکید کردند.

زاخارووا افزود: ما همچنین انتظار داریم که جو سازنده در نشست شورای حکام به آماده‌سازی جهت برگزاری دور آتی مذاکرات وین جهت احیای برنامه جامع اقدام مشترک کمک کند. هنوز به ریشه کنونی مشکلات پیرامون برنامه هسته‌ای ایران رسیدگی نشده است.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با طرح درخواست بازگشت تمامی طرفین برجام از جمله ایران به همراه آمریکا به پای میز مذاکره، اظهار کرد: از نظر ما سریع‌ترین راه برای احیای توافق هسته‌ای نیازمند این است که تهران و واشنگتن به طور همزمان به تعهداتش ذیل و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل است. روسیه مصمم است تا از هر روش ممکن این فرایند را تسهیل کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما