رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران؛

استان های ایران هفته آینده بارانی است

کدخبر: 447289
رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از جو پایدار و آسمان صاف در کشور طی امروز پنجشنبه (22 مهر) خبر داد.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ صادق ضیاییان رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت:بر اساس آخرین خروجی مدل های هواشناسی، امروز(22 مهر) آسمان صاف و جوی پایدار در کشور حاکم است و در بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات البرز مرکزی رشد ابر و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

وی ادامه داد:طی جمعه، شنبه و یکشنبه (23، 24 و 25 مهر) در برخی نقاط سواحل دریای خزر، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی رشد ابر و بارش پراکنده و کاهش نسبی دما رخ خواهد داد. دوشنبه (26 مهر) نیز در برخی نقاط شمال غرب کشور رشد ابر و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

سبقت عجیب فوتی های کرونا در ایران از کشورهای همسایه

به گفته ضیاییان، طی جمعه و شنبه (23 و 24 مهر) برای نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود.

وی همچنین این را هم گفت که شنبه و یکشنبه (24 و 25 مهر) شمال و مرکز خلیج فارس مواج خواهد شد.

پیش بینی وضع آب وهوای تهران در دو روز آینده

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد:آسمان تهران فردا ( 23مهر) صاف، گاهی همراه با وزش باد و با حداقل دمای 15 و حداکثر دمای 26 درجه سانتیگراد و طی شنبه (24 مهر) نیز صاف و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای 14 و حداکثر دمای 24 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در پایان گفت:طی امروز و فردا (22 و 23 مهر) اهواز با بالاترین دمای 41 و 42 درجه سانتیگراد گرم ترین و اردبیل، ارومیه، زنجان و فرودگاه رشت با بیشینه دمای 24 درجه سانتیگراد طی امروز (22 مهر) و اردبیل با بیشینه دمای 20 درجه سانتیگراد طی فردا (23 مهر) خنک ترین مراکز استان های کشور هستند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما