برای کاهش وزن، این رژیم را رعایت کنید

کدخبر: 462851
بیشتر افراد برای کاهش وزن باید رژیم عادی خود را تغییر دهند و مصرف مواد غذایی سالم و مغذی مانند میوه ها، سبزیجات، گوشت بدون چربی، غلات سبوس دار، مغزها و روغن ها را جایگزین کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، برای کاهش وزن پایدار و سالم، باید تمام کالری مصرفی روزانه را کاهش دهید. بیشتر افراد برای کاهش وزن باید رژیم عادی خود را تغییر دهند و مصرف مواد غذایی سالم و مغذی مانند میوه ها، سبزیجات، گوشت بدون چربی، غلات سبوس دار، مغزها و روغن ها را جایگزین کنند.

نکاتی که لازم است در پروسه‌ی رژیم لاغری به خاطر بسپارید

  • به هیچ‌وجه برای کاهش وزن، حذف یک وعده غذایی کامل یا ناشتا بودن برای مدت طولانی توصیه نمی‌شود.
  • نباید حتی یگ گروه از مواد غذایی را به طور کامل حذف کنید.
  • ورزش شدید، به خصوص اگر قبلاً ورزش منظمی انجام نداده باشید، می‌تواند مضر باشد.
  • از مصرف هرگونه مکمل لاغری تأیید نشده خودداری کنید.

بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن چیست؟

تا به امروز، هیچ «بهترینی» در میان رژیم‌های کاهش وزن یافت نشده؛ چرا که هر استراتژی موفقیت‌آمیزی برای کاهش وزن باید شامل یک الگوی غذایی باشد که مصرف کالری را کاهش ‌دهد، مبتنی بر بهبود کیفیت غذاهای مصرفی باشد و مهم‌تر از همه، به گونه‌ای باشد که در طولانی مدت بتوان آن را رعایت کرد.

آیا لاغری بدون رژیم ممکن است؟

بدون انجام جراحی‌هایی مانند اسلیو معده یا لیپوساکشن، بدون کاهش کالری دریافتی یا افزایش کالری سوزی با ورزش، نمی توانید وزن کم کنید. همچنین ثابت شده که لیپوساکشن در کاهش وزن مداوم و طولانی مدت بی اثر است. کاهش مصرف کالری، به خصوص اگر با رژیم غذایی معمولی فرد ترکیب شده باشد، می‌تواند در کاهش وزن بسیار اثربخش باشد.

در مجموع، افرادی که بدون تغییر رژیم غذایی و فقط با ورزش کردن می‌خواهند وزن کم کنند، وزنشان بسیار کمتر از حد انتظار کاهش می‌یابد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما