یک سردار سپاه به شهادت رسید +جزئیات

کدخبر: ۶۰۵۶۵۲
اقتصادنیوز: سردار سرتیپ دوم پاسدار «مهدی معینی» از پایه‌گذاران قرارگاه صابرین و فرمانده یگان ویژه صابرین، به شهادت رسید.
یک سردار سپاه به شهادت رسید +جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سردار سرتیپ دوم پاسدار «مهدی معینی» از پایه‌گذاران قرارگاه صابرین و فرمانده یگان ویژه صابرین، بعد از چند سال تحمل بیماری و عمل‌های ناشی از عوارض جنگ دفاع مقدس به شهادت رسید.

مراسم خاکسپاری پیکر آن مرحوم صبح سه‌شنبه ۲ آبان‌ماه، در قطعه صالحین بهشت زهرا سلام‌الله علیها و مراسم بزرگداشت او چهارشنبه ۳ آبان‌ماه، از ساعت ۹ تا ۱۱ صبح در مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام شهرک فجر نیروی زمینی سپاه برگزار می‌شود.

بیانیه پایانی نشست وزرای خارجه فرمت ۳+۳ در تهران + جزئیات

سردار معینی معاون اجرایی سابق سازمان بسیج مستضعفین و رئیس دانشکده شهید مطهری بسیج و از همسنگران شهیدان کاظمی و شوشتری بود و در سال‌های گذشته فرماندهی سپاه استان آذربایجان غربی را نیز بر عهده داشت.

نام «یگان ویژه صابرین» برگرفته از آیه ۶۵ سوره انفال است که خداوند در این آیه مقایسه‌ای کمّی کرده و توان رویارویی صابرین در برابر دشمن را یک به ۱۰ برشمرده است؛ در نیروی صابرین هم مهم‌ترین مشخصه،‌ ایمان و اعتقاد است. علاوه بر این، دارا بودن تخصص و توان بالای جسمی از مهم‌ترین ویژگی‌های نیروهای یگان صابرین به‌ شمار می‌رود.

امان‌الله گشتاسبی فرمانده پیشین یگان ویژه صابرین، این یگان را این طور توصیف می‌کند: «یگان ویژه صابرین از یگان‌هایی است که تشکیل آن نیاز مبرم و ضروری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود؛ چراکه با تدبیر پذیرش مأموریت‌های سخت و عملیات‌های خاص و ویژه در همه محورها و عرصه‌های زمینی، هوایی، دریایی، امنیت در مرزهای داخلی و برون‌مرزی تشکیل شد. داوطلب‌ترین، شجاع‌ترین و با سابقه‌ترین نیروهای رزمی برای یگان ویژه صابرین انتخاب می‌شوند. اولین نکته‌ای که صابرین را از دیگر یگان‌های نظامی متمایز می‌کند همین جذب داوطلبانه است.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی