آمریکا اسرائیل را به اوکراین ترجیح داد!

کدخبر: ۶۰۶۸۴۸
اقتصادنیوز: رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت: بر این باوریم که کمک به اسرائیل یک ضرورت فوری و جدی است. آنچه در اسرائیل رخ می‌دهد نیازمند توجه فوری است.
آمریکا اسرائیل را به اوکراین ترجیح داد!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، در مصاحبه‌ای با شبکه خبری فاکس نیوز گفت: ما به دنبال تامین مالی اسرائیل هستیم. می‌دانم که همکاران جمهوری خواهم در سنا نیز همین نظر را دارند.

سیگنال مهم ایران به آمریکا/ واکنش سرلشکر باقری به ادعای کمک ایران به حماس در جنگ غزه

وی به این مساله اشاره نکرد که چه وقت مجلس نمایندگان جدیدترین دور کمک‌های مالی به اوکراین را پیشنهاد می‌دهند.

برنامه آمریکا برای اعزام سربازان آمریکایی به اسرائیل

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، به جای اجازه دادن به قانونگذاران برای رای‌گیری جداگانه در مورد این موضوعات، خواستار جمع آوری کمک به اوکراین و اسرائیل در لایحه بودجه اضطراری ۱۰۶ میلیارد دلاری شده است. دولت واشنگتن طرحی را اوایل ماه جاری میلادی برای تامین ۶۱.۴ میلیارد دلار دیگر به منظور کمک مالی به اوکراین، ۱۴.۳ میلیارد دلار برای اسرائیل و ۹.۲ میلیارد دلار برای کمک‌های بشردوستانه به هر دو طرف رونمایی کرد.

کنگره آمریکا پیشتر ۱۱۳ میلیارد دلار برای کمک به اوکراین تصویب کرد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، همچنین پیش بینی کرد که لایحه مستقل اسرائیل با حمایت قوی دو حزب در مجلس و سنا رای می‌آورد.

وی که نسبت به کمک به کی‌یف بدبین است در ادامه مصاحبه خود گفت: دولت بایدن یک نقشه راه برای آنچه انتظار دستیابی به یک کمک بزرگ برای اوکراین است و اینکه چطور این کمک‌ها به درگیری در اوکراین پایان می‌دهد، ارائه نکرده است.

مایک جانسون، همچنین گفت: بر این باوریم که کمک به اسرائیل یک ضرورت فوری و جدی است. رخدادهای زیادی در سراسر جهان اتفاق می‌افتد که ما آنها را مورد رسیدگی قرار می‌دهیم اما اکنون آنچه در اسرائیل رخ می‌دهد نیازمند توجه فوری است و بر این باورم که ما باید اینها را از هم جدا کنیم و به آنها بپردازیم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی