سازمان انرژی اتمی تکذیب کرد/ آلودگی پرتوی در شورابه‌های کارخانه ید وجود ندارد

کدخبر: ۶۲۸۴۷۲
اقتصادنیوز: نماینده سازمان انرژی اتمی اعلام کرد: فعالیت کارخانه استحصال یُد کانسار خزر تحت پایش دقیق است و تا کنون از نظر وجود مواد پرتوزای طبیعی مشکلی نداشته است.
سازمان انرژی اتمی تکذیب کرد/ آلودگی پرتوی در شورابه‌های کارخانه ید وجود ندارد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس کل دادگستری گلستان گفت: نماینده مرکز نظام ایمنی هسته‌ای سازمان انرژی اتمی اعلام کرد فعالیت کارخانه استحصال یُد کانسار خزر تحت پایش دقیق است و تا کنون از نظر وجود مواد پرتوزای طبیعی مشکلی نداشته است.

حیدر آسیابی افزود: بر اساس اعلام نماینده سازمان انرژی اتمی، پایش‌ها به صورت مستمر انجام می‌شود و کارخانه ید الزامات مرکز نظام ایمنی هسته‌ای کشور در بخش مدیریت پسماند، لجن و رسوبات را رعایت کرده است.

آسیابی افزود: با توجه به این که این کارخانه الزامات نظام ایمنی سازمان انرژی اتمی را رعایت می‌کند مشکلی در امر تولید این کارخانه وجود ندارد.

خبر مرتبط
برخی مدارس گلستان مجازی شد

اقتصادنیوز: برخی مدارس گلستان فردا به دلیل بارش برف و برودت هوا فردا به صورت مجازی و در بستر شاد برگزار می‌شود.مشکلات مربوط به کارخانه استحصال ید، در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور نمایندگان سازمان انرژی اتمی، حفاظت محیط زیست و وزرات نیرو انجام شد.

خبر مرتبط
واژگونی مرگبار یک قایق در گمیشانِ گلستان

اقتصادنیوز: واژگونی قایق در گمیشانِ گلستان یک کشته بر جا گذاشت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی