لاوروف: در تشکیل کشور فلسطینی کمک می‌کنیم

کدخبر: ۶۲۹۵۹۷
اقتصادنیوز: وزیر خارجه روسیه تأکید کرد: لازم است در اجرای عملی، به‌ویژه اجرا - و نه وعده‌های بعدی - قطعنامه‌های سازمان ملل در مورد آتش‌بس و تشکیل کشور فلسطینی مشارکت کنیم.
لاوروف: در تشکیل کشور فلسطینی کمک می‌کنیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سرگئی لاوروف پس از گفت‌وگو با وزیر خارجه کوبا گفت: ما عملاً می‌خواهیم به اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها برای دستیابی به توافق کمک کنیم. ما راهی جز گفت‌وگوی مستقیم بین آنها نمی‌بینیم.

براساس گزارش شبکه روسیا الیوم، وزیر امور خارجه روسیه افزود: گام اول فوری، البته آتش‌بس است، متأسفانه ایالات متحده همچنان از هرگونه طرحی در شورای امنیت سازمان ملل که خواستار آتش‌بس باشد، جلوگیری می‌کند. بعد از آن بالطبع، مشکلات انسانی را باید حل کرد چراکه فرصت کافی برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه وجود ندارد.

خبر مرتبط
رمزگشایی لاوروف از سناریوهای «پنهان» ایالات متحده درباره فلسطین

اقتصادنیوز: لاوروف از سناریوهای «پنهان» غرب به رهبری واشنگتن برای عدم تشکیل کشور فلسطین پرده برداشت.

وی افزود: زمانی که گام‌های فوری و سریع برای برقراری آتش‌بس و ارائه کمک‌های بشردوستانه به غزه برداشته می‌شود، «لازم است در اجرای عملی، به‌ویژه اجرا - و نه وعده‌های بعدی - قطعنامه‌های سازمان ملل در مورد آتش‌بس و تشکیل کشور فلسطینی» مشارکت کنیم.

لاوروف خاطرنشان کرد که در طول جنگ نوار غزه، «بیشتر از کل دوره عملیات نظامی ویژه روسیه، حتی در کل دوره پس از سال ۲۰۱۴ و پس از کودتا در اوکراین، غیرنظامیان، کودکان و زنان کشته شده‌اند».

از هفت اکتبر ۲۰۲۳، رژیم صهیونیستی که در دادگاه بین‌المللی به اتهام نسل کشی علیه فلسطینیان محاکمه می‌شود، جنگی ویرانگر را علیه غزه به راه انداخته‌است که تا روز یکشنبه ۲۸ هزار و ۹۸۵ شهید و ۶۸ هزار و ۸۸۳ مجروح بر جای گذاشته‌است که بیشتر آنها کودکان و زنان، علاوه بر هزاران مفقود در زیر آوار هستند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید