وعده مهم این کشور اروپایی برای تایید پیوستن سوئد به ناتو

کدخبر: ۶۳۰۳۴۶
اقتصادنیوز: نخست‌وزیر مجارستان برای تائید پیشنهاد پیوستن استکهلم به ناتو آماده می‌شود.
وعده مهم این کشور اروپایی برای تایید پیوستن سوئد به ناتو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا به نقل از رویترز، اوربان جمعه پس از ملاقات با اولف کریسترسون نخست‌وزیر سوئد در بوداپست، در جریان یک کنفرانس خبری مشترک با بیان اینکه موفق شده است اعتماد (میان مجارستان و سوئد) را بازسازی کند، اعلام کرد: قراردادی برای خرید چهار جنگنده ساب جاس-۳۹ گریپن با کریسترسون امضا کرده است.

نخست‌وزیر مجارستان که کشورش در حال حاضر جنگنده‌های گریپن سوئدی را بر اساس قراردادی که در سال ۲۰۰۱ امضا شده است، اجاره می‌کند، خاطرنشان کرد: ما با خرید این جنگنده‌ها نه‌ تنها توان دفاع هوایی خود حفظ می‌کنیم بلکه آن را افزایش خواهیم داد که این امر باعث تقویت مشارکت و تعهد ما در عملیات مشترک با ناتو نیز خواهد شد.

خبر مرتبط
ارسال پانزدهمین بسته کمکهای نظامی سوئد به اوکراین

اقتصادنیوز: سوئد پانزدهمین بسته بزرگ کمک نظامی به ارزش ۶۸۰ میلیون دلار را به اوکراین ارسال خواهد کرد.

کریسترسون نیز در جریان این کنفرانس خبری مشترک با اعلام استقبال از این معامله تسلیحاتی، یادآور شد: اگر چه ما در مورد همه چیز با هم دیدگاه‌های مشترکی نداریم اما موافقیم که تا جایی که ممکن است باید با هم همکاری کنیم.

به نوشته رویترز، قرارداد فروش جنگنده‌های ساب جاس-۳۹ گریپن سوئدی به مجارستان در حالی امضا شد که بوداپست سرانجام پس از نزدیک به ۲ سال تاخیر آماده شد تا پیشنهاد استکهلم برای پیوستن به ناتو را تائید کند.

مجارستان آخرین عضو ائتلاف نظامی آتلانتیک شمالی بود که در برابر درخواست سوئد برای پیوستن به آن مقاومت می‌کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی