نجات جان مادر باردار زاهدانی با بالگرد اورژانس

کدخبر: ۶۳۳۱۵۰
اقتصادنیوز: یک خانم ۱۷ ساله باردار که به دنبال نارسایی کبد نیازمند پیوند فوری بود، با یک فروند بالگرد اورژانس از زاهدان به بیمارستان فیروزگر تهران منتقل شد.
نجات جان مادر باردار زاهدانی با بالگرد اورژانس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عصر روز گذشته، ۱۶ اسفندماه، درخواست کمک برای انتقال یک خانم ۱۷ ساله باردار که به دنبال نارسایی کبد نیازمند پیوند فوری بود، به eoc وزارت بهداشت ارسال شد.

با توجه به مسافت طولانی بین زاهدان و تهران و اهمیت زمان در این مورد، با دستور محمداسماعیل توکلی رئیس سازمان اورژانس استان تهران اورژانس هوایی این استان با هماهنگی هوانیروز ارتش و اداره پیوند وزارت بهداشت، صبح امروز در ساعت ۷:۵۲ با یک فروند هواپیمای فرندشیپ از فرودگاه مهرآباد به مقصد زاهدان پرواز کرد.

خبر مرتبط
آخرین وضعیت آمار نیروهای اورژانس در کشور/ تعداد نیروهای زن افزایش می‌یابد

رئیس سازمان اورژانس کشور اعلام کرد که ۴۰۰ نیروی زن به اورژانس کشور افزوده شده است.

هواپیما در ساعت ۱۰:۳۵ در فرودگاه زاهدان به زمین نشست و بیمار در ساعت ۱۱:۴۸ با علائم حیاتی پایدار به مقصد تهران پرواز کرد.

در طول پرواز ۳ ساعته و ۲۰ دقیقه ای، کارشناسان اورژانس هوایی استان تهران خدمات و مراقبت‌های تخصصی لازم را به بیمار ارائه دادند.

هواپیما در ساعت ۱۵:۰۸ در تهران به زمین نشست و بیمار در حالی که علائم حیاتی پایداری داشت، در ساعت ۱۵:۱۵ به آمبولانس زمینی مجهز به تجهیزات ICU اورژانس تهران تحویل داده شد و از آنجا به بیمارستان فیروزگر منتقل شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید