پرده‌برداری وزیر خارجه لهستان از حضور نظامیان ناتو در اوکراین

کدخبر: ۶۳۳۷۶۷
اقتصادنیوز: وزیر خارجه لهستان اظهار داشت: نظامیان ناتو در حال حاضر در اوکراین حضور دارند و من می خواهم صمیمانه از نمایندگان این کشورها برای این موضوع تشکر کنم.
پرده‌برداری وزیر خارجه لهستان از حضور نظامیان ناتو در اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رادوسلاو سیکورسکی، وزیر خارجه لهستان در کنفرانسی که به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد عضویت لهستان در ناتو برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: نظامیان ناتو در حال حاضر در اوکراین حضور دارند و من می خواهم صمیمانه از نمایندگان این کشورها برای این موضوع تشکر کنم.

خبر مرتبط
اوکراین در یک قدمی فاجعه+فیلم

اقتصادنیوز: مناقشه داخلی اوکراین در حال تبدیل شدن به یک فاجعه است.

پیشتر سیکورسکی در سخنانی ضمن استقبال از سخنان امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه درباره اعزام نیروی نظامی به اوکراین گفته بود که حضور نیروهای ناتو در اوکراین دور از تصور نیست.

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در حاشیه کنفرانسی در شهر پاریس گفته بود که کشورهای اروپایی اعزام نیروی نظامی به اوکراین را در برنامه خود دارند.

خبر مرتبط
درخواست مهم پاپ فرانسیس از اوکراین

اقتصادنیوز:رهبر کاتولیک‌های جهان از مقامات دولت اوکراین خواست در آغاز گفت‌وگوهای صلح با روسیه شجاعت نشان دهند و آن را شرم‌آور ندانند.

بعد از این کنفرانس بیشتر کشورهای شرکت کننده اعلام کردند که هیچ برنامه ای برای اعزام نیرو به اوکراین برای مبارزه با روسیه ندارند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه درباره اظهارات مکرون گفت که در صورت اعزام نیروهای غربی به اوکراین، درگیری نظامی مستقیم بین ناتو و روسیه اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

وی همچنین گفت که کشورهای ناتو نیز باید پیامدهای چنین اقداماتی را ارزیابی کرده و از آنها آگاه باشند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید