جنایتی خطرناک‌تر از نتانیاهو/فرش قرمز از زیر پای غربی‌ها جمع شد

کدخبر: ۶۳۳۹۷۳
اقتصادنیوز: وزیر خارجه سوریه گفت: دفاع و حمایت اتحادیه اروپا از جنایات نتانیاهو باعث شد تا فرش از زیر پاهای آنها (غربی‌ها) کشیده شود.
جنایتی خطرناک‌تر از نتانیاهو/فرش قرمز از زیر پای غربی‌ها جمع شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، «فیصل المقداد» وزیر امور خارجه سوریه در سخنانی با اشاره به حمایت‌های نامحدود سران غربی از جنایات اشغالگران در غزه اعلام کرد که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از 7 اکتبر 2023 تاکنون نوار غزه را ویران و بیش از 12 هزار کودک را قتل عام کرده است.

المقداد افزود: آنچه از جنایات نتانیاهو و باندهای وابسته به او خطرناک‌تر است، حمایت نامحدودی است که بسیاری از سران کشورهای اتحادیه اروپا از نتانیاهو و جنایت‌هایش به عمل می‌آورند.

وزیر خارجه سوریه تاکید کرد که بسیاری از اقداماتی که رهبران اتحادیه اروپا از گذشته تاکنون انجام داده‌اند لودگی و ریا و دروغ بوده است و ادعاهای استراتژیست‌های اتحادیه اروپا برای ساختن جهانی مبتنی بر قوانین کاملا بر باد رفته و دروغ بودن آنها ثابت شده است.

خبر مرتبط
آشوب خانواده‌های اسرای صهیونیست در خیابان‌های تل‌آویو+عکس

اقتصادنیوز: صدها هزار صهیونیست در ادامه اعتراضات خود به بی‌توجهی کابینه نتانیاهو برای تبادل اسرای صهیونیست، در خیابان‌های تل‌آویو خواستار تسریع روند توافق شدند.

این مقام سوری تصریح کرد: دفاع و حمایت اتحادیه اروپا از جنایات نتانیاهو باعث شد تا فرش از زیر پاهای آنها (غربی‌ها)  کشیده شود (دروغ‌هایشان آشکار شود) و حقیقت آنها را مبنی بر اینکه همچون عروسک‌های کوچکی در دستان صهیونیسم هستند و دشمن حقوق و آرمان‌های ملت‌ها می‌باشند، به همه جهانیان نشان داد.

المقداد در ادامه گفت که نتانیاهوی خونریز و جنایتکار هیچ قانونی را در جهان باقی نگذاشت که آن را زیر پای خود له نکرده باشد، از قانون بین الملل، قانون بشردوستانه بین المللی، اعلامیه جهانی حقوق بشر و منشور سازمان ملل متحد گرفته تا حقوق کودکان، حقوق زنان، دموکراسی، خلع سلاح و صلح.

چند روز قبل هم وزیر امور خارجه سوریه طی بیانیه‌ای در جریان نشست شورای اتحادیه عرب در سطح وزرا در قاهره به جنایت‌های اشغالگران علیه مردم فلسطین اشاره و اعلام کرد که حمایت‌های بی حد و حصر آمریکا از اشغالگران صهیونیست و به شکست کشاندن همه تلاش‌های شورای امنیت برای توقف تجاوزات مستمر علیه مردم فلسطین در نوار غزه، بار دیگر مشارکت مستقیم واشنگتن در جنگ ویرانگر ضد غزه را ثابت می‌کند.

وی در ادامه تاکید کرد که مایه ننگ است که می‌بینیم جامعه بین‌المللی چگونه با تجاوزات وحشیانه اسرائیل علیه مردم ما در نوار غزه برخورد می‌کند. آمار قربانیان جنایات رژیم صهیونیستی در غزه بیش از حد تصور است و این درحالی است که جامعه بین‌المللی با مردم غزه همچون عدد برخورد می‌کند. نه تعداد روزهای تجاوزات اشغالگران، نه تعداد شهدا و مجروحان فلسطینی در این جنایات فجیع و نه تعداد بمب‌هایی که رژیم اشغالگر از آنها برای قتل عام مردم غزه استفاده می‌کند، وجدان کشورهای حامی صهیونیست‌ها و در راس آن آمریکا را بیدار نمی‌کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی