درخواست نمایندگان کنگره آمریکا درباره پهپادهای چینی

کدخبر: ۶۳۶۰۱۰
اقتصادنیوز: گروهی از نمایندگان کنگره آمریکا از دولت کشورشان خواستند بر پهپادهای چینی وارد شده به آمریکا تعرفه‌های بیشتری وضع کند.
درخواست نمایندگان کنگره آمریکا درباره پهپادهای چینی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، گروهی از اعضای کنگره آمریکا روز چهارشنبه از دولت بایدن خواستند تا با وضع تعرفه‌های بیشتری را بر هواپیماهای بدون سرنشین ساخت چین، مشوق های جدیدی نیز برای تقویت تولیدکنندگان آمریکایی تعیین کند.

خبر مرتبط
جهان در آستانه جنگ بزرگ/ پلن چین برای ضربه زدن به اقتصاد آمریکا

اقتصادنیوز: عملکرد شگفت‌انگیز اقتصاد ایالات متحده و ثبت رکورد در بازار سهام موجب شده تا بسیاری از سرمایه‌گذاران آنچه را که در حال وقوع است «اقتصاد طلایی» بنامند. نگرانی اصلی در حال حاضر ژئوپلیتیک است، بالاخص در شرایطی که احتمال گسترش دامنه درگیری میان اسرائیل و حماس در سراسر خاورمیانه افزایش یافته است.

مایک گالاگر، رئیس کمیته مجلس نمایندگان در امور چین و چندین نماینده دیگر از دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه در پیامی به کاخ سفید، خواستار یک اقدام فوری علیه تولیدکنندگان چینی به ویژه شرکت دی‌جی‌ای (DJI) و اوتل (Autel‌) شدند.

این نمایندگان در نامه ای به نمایندگان اقتصادی، بازرگانی و ادارات امنیت داخلی آمریکا اعلام کردند که این تعرفه‌ها باید با هدف جلوگیری از گسترش این پهپادها در بازار آمریکا وضع شوند، چرا که ممکن است تهدیدی برای امنیت ملی و اقتصادی این کشور باشند.

شرکت‌های چینی در واکنش به این درخواست اعلام کردند که از تمام قوانین داخلی آمریکا مربوط به حفظ حریم خصوصی داده‌ها در این کشور پیروی می‌کنند.

در نامه نمایندگان آمریکایی آمده است که تعرفه ۲۵ درصدی فعلی بر پهپادهای چینی برای مقابله با افزایش واردات ناکافی است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید