اتفاقی باورنکردنی در کشتی/ دیوید تیلور به المپیک نرسید!

کدخبر: ۶۴۱۹۴۰
دیوید تیلور با دو شکست متوالی برابر آرون بروکس از رسیدن به المپیک پاریس بازماند.
اتفاقی باورنکردنی در کشتی/ دیوید تیلور به المپیک نرسید!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ورزش سه، قهرمان سه دوره مسابقات جهانی کشتی آزاد و همچنین قهرمان وزن 86 کیلوگرم المپیک توکیو که گربه سیاه حسن یزدانی، قهرمان بزرگ کشتی ایران محسوب می‌شود، با قوانینی که فدراسیون کشتی آمریکا وضع کرده بود، در فینال ایکس یا همان فینال انتخابی تیم ملی کشتی آزاد آمریکا برای حضور در المپیک برابر آرون بروکس ایستاد، کشتی گیری که در نیمه نهایی به سختی و با اختلاف یک امتیاز از سد زاهید والنسیا گذشت.

اما دیوید تیلور که مستقیما در فینال حاضر بود، عصر شنبه برابر این رقیب نه چندان شناخته شده و تقریبا بدون عنوان قرار گرفت و در حالى که به نظر می‌رسید تیلور کار راحتی برای به دست آوردن دوبنده تیم ملی آمریکا در المپیک 2024 پاریس داشته باشد، در مبارزه اول اتفاق عجیب و دور از انتظارى رخ داد. در این مبارزه تیلور ۴ بر یک شکست خورد و شوک بزرگی را متحمل شد.  

تیلور که می دانست باید دو بار حریف خود را در فینال شکست دهد تا حضور خود در پاریس را نهایی کند، بعد از چند ساعت(بامداد امروز به وقت تهران) برای بار دوم مقابل بروکس مبارزه کرد. به نظر می رسید جادوگر آمریکایی این بار با شیوه متفاوتی وارد تشک شود و بتواند حریفش را شکست دهد، اما بازهم‌ بروکس‌ که گویا به خوبی تیلور را آنالیز کرده بود، توانست برنده کشتی لقب بگیرد و بدون اینکه فنی از قهرمان بلامنازع ۸۶ کیلوگرم جهان در سال های اخیر بخورد، با نتیجه ۳ بر یک دستش  به عنوان برنده بالا برود.

بدین ترتیب یکی از اتفاقات عجیب و باورنکردنی و مهم نه تنها برای کشتی آمریکا بلکه برای کشتی ایران رخ داد و دیوید تیلور‌ در المپیک پاریس جای خود را به آرون بروکس داد. حالا شاید حسن یزدانی با خیالی آسوده تر بتواند برای دومین طلای المپیک خود گام‌ بردارد چون گویا دوران امپراطوری تیلور‌ در این وزن به پایان رسیده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی