این شهر پاکستان به خاطر بازدید رئیسی تعطیل شد

کدخبر: ۶۴۲۰۹۵
اقتصادنیوز: طبق اعلام منابع رسانه‌ای شهر «کراچی» در سه‌شنبه به مناسبت بازدید رئیس‌جمهور ایران تعطیل خواهد بود.
این شهر پاکستان به خاطر بازدید رئیسی تعطیل شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، رسانه‌های پاکستانی روز یکشنبه گزارش کردند که به مناسبت بازدید سید ابرهیم رئیسی، رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران از شهر «کراچی» در روز سه شنبه، این شهر تعطیل خواهد بود. به گزارش شبکه خبری «سما‌ تی‌وی» ادارات دولتی ، شرکت‌ها و موسسات آموزشی در تاریخ مذکور بسته خواهند بود.

خبر مرتبط
رئیسی به پاکستان می‌رود/ سفر مهم هیئت ایرانی به اسلام‌آباد

اقتصادنیوز: رئیس جمهور به دعوت رسمی همتای پاکستانی خود، بامداد دوشنبه و در راس هیاتی عالی‌رتبه از مقامات اقتصادی و سیاسی، عازم اسلام‌آباد خواهد شد.

برنامه سفر رئیسی شامل بازدید از «محمد علی جناح» بنایانگذار پاکستان است. علاوه بر این، گزارش شده ا که رئیس جمهور پاکستان ضیافت شامی را به افتخار رئیس جمهور ایران برگزار می‌کند.انتظار می‌رود سفر رئیسی موجب تقویت روابط ایران و پاکستان و تقویت همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله تجاری، امنیتی و تبادلات فرهنگی شود.با توجه به اینکه کراچی قطب مهم اقتصادی و فرهنگی در منطقه است، تعطیلات رسمی بر اهمیت این سفر دیپلماتیک و تاثیر آن بر امور شهر تاکید می‌کند. انتظار می‌رود تدابیر امنیتی شدید در سراسر کراچی حین بازدید رئیس جمهور ایران به اجرا گذاشته شود.در آستانه سفر آیت الله رئیسی، رئیس جمهور ایران به پاکستان وزارت امور خارجه این کشور در بیانیه‌ای اعلام کرد که این اولین سفریک رئیس دولت خارجی به پاکستان پس از انتخابات در 8 فوریه خواهد بود.رئیس جمهور ایران را هیاتی بلندپایه متشکل از وزیر امور خارجه و سایر اعضای کابینه، مقامات ارشد و هیات بزرگ تجاری همراهی خواهند کرد.در این بیانیه آمده است که رئیسی با «شهباز شریف»، نخست وزیر، «آصف علی زرداری»، رئیس جمهور، «یوسف رضا گیلانی »، رئیس سنا و «ایاز صدیق»، رئیس پارلمان دیدار خواهد کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی