اختلاف در کابینه نتانیاهو به نقطه اوج رسید/ وزرا به جان هم افتادند

کدخبر: ۶۴۴۳۶۵
اقتصادنیوز: وزیر دارایی و از اعضای افراطی کابینه بنیامین نتانیاهو که به خاطر اظهارات جنجال برانگیز همواره مورد انتقاد قرار دارد، بامداد جمعه از نخست وزیر این رژیم خواست که وزیر جنگ و رئیس ستاد مشترک ارتش را برکنار کند.
اختلاف در کابینه نتانیاهو به نقطه اوج رسید/ وزرا به جان هم افتادند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا به نقل از خبرگزاری «سما» فلسطین، اسموتریچ تصریح کرد: از نتانیاهو می‌خواهم که یوآو گالانت وزیر دفاع و «هرتزی هالیوی» رئیس ستاد مشترک ارتش را برکنار کند.

درخواست وزیر دارایی صهیونیست‌ها برای برکناری گالانت و هالیوی همزمان با آن روی می‌دهد که اختلافات میان مقامات ارشد دستگاه‌های نظامی رژیم صهیونیستی و در رأس آنها گالانت و هالیوی با نتانیاهو بر سر جنگ در غزه تشدید شده است.

خبر مرتبط
فوری/ حمله سنگین مقاومت عراق به تل آویو برای اولین بار

اقتصادنیوز: مقاومت اسلامی عراق اعلام کرد که برای اولین بار از خاک عراق یک هدف حیاتی در تل آویو را مورد قرار داده است.

روزنامه یدیعوت آحارنوت در گزارشی در این باره نوشت: سران دستگاه‌های اطلاعاتی خواستار تصمیم‌گیری نهایی نتانیاهو درباره پنج موضوع استراتژیک هستند که به باور آنها برای پایان دادن به جنگ با نوار غزه و رویارویی با حزب الله، ضروری است، اما آنها بر این باورند که نتانیاهو از تصمیم گیری در این باره جلوگیری می کند و در نتیجه ارتش اسرائیل را از اقدام به نحوی که منجر به تحقق اهداف جنگ شود، منع می‌کند.

این روزنامه صهیونیستی، اختلاف کنونی را مشابه شکاف شدید میان مقامات نظامی رژیم اشغالگر در آستانه جنگ شش روزه ژوئن ۱۹۶۷ یعنی سه روز پیش از حمله پیش دستانه این رژیم به نیروی هوایی کشورهای عربی دانست.

ارتش رژیم صهیونیستی از نخست وزیر و کابینه نظامی گسترده این رژیم خواستار تصمیم گیری درباره پنج موضوع شامل «اسرای صهیونیست»، «مرحله پس از جنگ در غزه»، «رفح»، «رویارویی نظامی اسرائیل و حزب الله» و «بودجه نهادهای اطلاعاتی و نظامی» تصمیم گیری کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید