بزرگترین تسویه حساب تأمین اجتماعی با مراکز درمانی+مبلغ بدهی

کدخبر: ۶۵۵۱۰۷
اقتصادنیوز: مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی از بزرگ‌ترین تسویه مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد با رقمی بالغ بر ۲۳۰ هزار میلیارد ریال خبر داد.
بزرگترین تسویه حساب تأمین اجتماعی با مراکز درمانی+مبلغ بدهی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، میرهاشم موسوی از تسویه بی‌سابقه مطالبات مراکز درمانی دولتی، دانشگاهی و خصوصی طرف قرارداد این سازمان و استمرار پرداخت بهنگام مطالبات مراکز طرف قرارداد این سازمان در ماه‌های آینده خبر داد.

موسوی با اشاره به این‌که پیش از این در مقاطعی شاهد تأخیرات چندین ماهه در بازپرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد سازمان تأمین‌ اجتماعی بودیم، گفت: در دولت مردمی سیزدهم، در هر ماه شاهد پرداخت مطالبات جاری و بخشی از مطالبات انباشته مربوط به ماه‌های قبل مراکز طرف قرارداد بودیم و با پرداخت اخیر، سازمان تأمین‌ اجتماعی در عمل در مورد بازپرداخت اسناد رسیدگی شده مراکز دانشگاهی به روز شده است.

وی افزود: در دولت شهید جمهور به‌واسطه تأدیه مناسب مطالبات سازمان تأمین‌ اجتماعی از دولت که از مسیر واگذاری شرکت‌های مناسب انجام شد؛ شاهد اتفاقات و دستاوردهای بی‌سابقه‌ای در حوزه تأمین‌ اجتماعی بودیم که ازجمله می‌توان به حمایت بی‌نظیر این دولت از سازمان تأمین‌ اجتماعی و فراهم شدن امکان تسویه 106 هزار میلیارد تومان بدهی این سازمان به نظام بانکی اشاره کرد. اتفاق بی‌نظیر دیگر در این دولت نیز تسویه کلیه مطالبات مراکز طرف قرارداد دولتی و دانشگاهی طرف قرارداد برمبنای اسناد رسیدگی شده است که پرداخت این مطالبات با تجمیع منابع از پنجشنبه آغاز شد (سی‌و‌یکم خرداد) و ظرف چند روز آینده خاتمه خواهد یافت.

مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی همچنین گفت: تسویه مطالبات مراکز طرف قرارداد به مبلغ 230 هزار میلیارد ریال در تاریخ چندین ساله اخیر سازمان تأمین‌ اجتماعی بی‌سابقه است و در این مرحله از پرداخت‌ها، 125 هزار میلیارد ریال بدهی رسیدگی شده دانشگاه‌های علوم پزشکی به‌همراه 50 هزار میلیارد ریال مطالبات مربوط به اسناد رسیدگی‌شده داروخانه‌ها و 2800 میلیارد ریال مطالبات قطعی‌شده طرح پزشک خانواده تسویه خواهد شد.

موسوی افزود: 13 هزار و 500 میلیارد ریال مطالبات اسناد رسیدگی‌شده مراکز دیالیز و 44 هزار میلیارد ریال هم بابت 4 ماه مطالبات بخش خصوصی طرف قرارداد نیز شامل پزشکان و مراکز پاراکلینیکی بخش خصوصی که اسناد آن رسیدگی شده، پرداخت می‌شود و از مطالبات بخش خصوصی طرف‌قرارداد عدد اندکی باقی مانده است که در ماه‌های آینده آن هم به‌روزرسانی خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی گفت: تأمین 230 هزار میلیارد ریال برای تسویه مطالبات مراکز ظرف قرارداد، کاری بسیار عظیم و بی‌سابقه است که در استمرار خدمات شهید جمهور و برای ارائه خدمات بهتر به مردم در حوزه سلامت و با همکاری ارزشمند دولت و سازمان برنامه و بودجه امکانپذیر شد و انتظار داریم دانشگاه‌های علوم پزشکی و داروخانه‌های طرف قرارداد نیز که منابع خوبی در اختیار آنها قرار می‌گیرد بدهی‌های خود به شرکت‌های تولید و توزیع دارو را پرداخت کنند چراکه گردش مالی در حوزه تولید، توزیع و ارائه دارو، بسترساز ارائه خدمات بهتر به مردم و بیمه‌شدگان تأمین‌ اجتماعی شود. همچنین امیدواریم مطالبات پزشکان، پرستاران و سایر اعضای کادر زحمتکش سلامت نیز پرداخت شود تا انگیزه خدمت فعالان سلامت به مردم تقویت شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی