رانش زمین در قرقیزستان 7 قربانی گرفت+ جزئیات

کدخبر: ۶۵۶۵۳۱
اقتصادنیوز: دولت قرقیزستان شنبه اعلام کرد که رانش زمین و جاری شدن گل و لای در جنوب این کشور دست‌کم هفت کشته بر جای گذاشت.
رانش زمین در قرقیزستان 7 قربانی گرفت+ جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزارت امور اضطراری قرقیزستان گفت که این حادثه در منطقه «نوکات» در جنوب کشور رخ داد و پنج کودک و ۲ بزرگسال کشته شدند.

علاوه بر این، از روز جمعه تاکنون دستکم یک هزار و ۳۰۰ نفر از کسانی که در منطقه نوکات حضور داشتند، تخلیه شده‌اند.

چند روز پیش یک کودک پنج ساله بر اثر حادثه‌ای مشابه در این کشور جان خود را از دست داد.

آسیای مرکزی از مناطقی است که تاثیرات زیادی از تغییرات آب و هوایی گرفته و همواره شاهد جاری شدن سیل، رانش زمین، بهمن و آتش‌سوزی بوده است. زلزله نیز یکی دیگر از فجایع طبیعی است که تاثیرات زیادی بر این منطقه گذاشته است.

خبر مرتبط
قرقیزستان قربانی روسیه و چین/ پکن چراغ خاموش تحریم‌ها علیه روسیه را دور می‌زند؟

اقتصادنیوز: گروهی از تحلیلگران با بررسی ارقام تجارت قرقیزستان و با لحاظ کردن جمعیت این کشور به این نتیجه رسیده اند که این بازیگر جدا شده از اتحاد جماهیر شوروی امروز به کریدوری میان روسیه و چین تبدیل شده، بدین معنا که پکن به راحتی می تواند اقلام مورد نیاز مسکو را به این بازیگر صادر کرده و همزمان مطمئن باشد که اقلام مربوطه در فهرست صادرات قرقیزستان به روسیه قرار خواهند گرفت.

این در حالی است که افزایش دمای هوا باعث شده است که قحطی گسترده و شدیدی در آسیای مرکزی رخ داده و خصوصا در قرقیزستان شرایط ناپایدار آب و هوایی باعث بروز فجایع طبیعی زیادی در این کشور شده است.

وزارت امور اضطراری قرقیزستان در گزارشی اعلام کرده است که جاری شدن گل و لای از مارس تا کنون در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۸۶ درصد افزایش یافته است.

این وزارتخانه افزود: حتی یک منطقه هم وجود ندارد که با رانش گل و لای مواجه نشده باشد.

خبر مرتبط
کامرون پای چین را در قرقیزستان وسط کشید!

اقتصادنیوز: دیوید کامرون وزیرخارجه انگلیس در نخستین سفرش به قرقیزستان و در دیدار با همتای قرقیزی خود مدعی شد که این کشور شرکای تحت رهبری چین در حوزه اقتصادی دارد و بیشکک باید حق انتخاب شریکان را داشته باشد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی