چین اتمام حجت کرد/ تایوان جدا نمی‌شود

کدخبر: ۶۳۶۰۶۹
اقتصادنیوز: سخنگوی وزات امور خارجه چین گفت: سیاست و خط قرمز ما کاملا روشن است و هرگز به جدایی تایوان از چین رضایت نخواهیم داد.
چین اتمام حجت کرد/ تایوان جدا نمی‌شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، لی جیانگ سخنگوی این وزارتخانه با بیان این مطلب افزود: منطقه «آسیا و اقیانوسیه» بستر توسعه صلح‌آمیز است اما آمریکا در این منطقه موجب ایجاد درگیری و تفرقه می‌شود.

وی افزود: پکن به واشنگتن بطوری جدی یادآوری می کند که تایوان، تایوانِ چین است، مسئله تایپه یک امر داخلی چین محسوب می‌شود و حل این مسئله به عهده مردم ما است و هیچ نیروی خارجی حق دخالت در آن را ندارد.

این اظهارات زمانی مطرح شد که وزارت دفاع تایوان اعلام کرد که ۳۲ هواپیمای نظامی چین را اطراف این جزیره شناسایی کرده است و جان آکوایلینو رئیس فرماندهی اقیانوس هند-آرام (ایندوپاسیفیک) ارتش آمریکا می‌گوید که چین تا سال ۲۰۲۷ به تایوان حمله می‌‎کند.

خبر مرتبط
جهان در آستانه مارپیچی هولناک قرار دارد/ آیا جنگ جهانی سوم در تایوان کلید می خورد؟

اقتصادنیوز: تنش ها میان چین و تایوان بیش از هر زمان دیگر در کانون توجه ها قرار گرفته است. گروهی از ناظران بر این باورند که سوء مدیریت درگیری ها ممکن است زمینه ساز وقوع جنگ جهانی سوم شود. هرچند گروهی دیگر با استناد به گزاره هایی وقوع چنین امری را در کوتاه مدت بعید می دانند.

این مقام نظامی آمریکا در دیدار با کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان این کشور تصریح کرد: چین در حال ساخت زرادخانه نظامی و هسته‌ای خود در مقیاسی است که از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون دیده نشده است.

وی افزود: به رغم چالش‌های اقتصادی پکن، بودجه رسمی دفاعی چین طی سال‌های اخیر ۱۶ درصد افزایش یافته و به بیش از ۲۲۳ میلیارد دلار رسیده است.

خبر مرتبط
تایوان از این تسلیحات پیشرفته علیه پهپادهای چین استفاده می‌کند

اقتصادنیوز: تایوان برای توسعه یک سیستم تسلیحات لیزری برای مقابله با پهپادهای چین با متحدان خود در حال همکاری است.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در همین راستا اظهار داشت: سیاست ما کاملاً روشن است، یعنی ما با حداکثر صداقت همچنان برای چشم انداز اتحاد مجدد صلح آمیز تلاش خواهیم کرد و در این راه خط قرمز ما روشن است: ما هرگز اجازه جدایی تایوان از چین را نخواهیم داد.

 
 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید