در دیدار سران آذربایجان و روسیه در کرملین چه گذشت؟

کدخبر: ۶۴۲۲۶۱
اقتصادنیوز: سران جمهوری آذربایجان و روسیه امروز در کرملین دیدار کردند، دیداری که رئیس‌جمهور روسیه در آن گفت روابط باکو و مسکو در سطح بالایی قرار داشته و همچنان در حال افزایش است.
در دیدار سران آذربایجان و روسیه در کرملین چه گذشت؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در دیدار با «الهام علی‌اف» رئیس‌جمهور آذربایجان گفت روابط مسکو و باکو در حال حاضر در سطح بالایی قرار داشته و به رشد ادامه می‌دهد.

این دو رهبر امروز در کرملین با یکدیگر دیدار کردند و پوتین در این نشست گفت: «فرصتی است تا درباره روابط دوجانبه گفت‌وگو کنیم، روابطی که در سطح بالایی قرار داشته و به توسعه ادامه می‌دهند. تجارت ما در حال افزایش است و تا امروز به بیش از ۴ میلیارد دلار رسیده است. همچنین روسیه ۶ میلیارد دلار در اقتصاد آذربایجان سرمایه‌گذاری کرده است.»

به گزارش اسپوتنیک، رئیس‌جمهور روسیه همچنین گفت در این دیدار درباره وضعیت امنیتی در منطقه گفت‌وگو خواهد کرد؛ زیرا مسائل بسیار حساسی در این حوزه وجود دارد که باید به آن‌ها رسیدگی کرد.

علی‌اف هم در مقابل، روسیه را کشوری بسیار مهم در تامین امنیت منطقه قفقاز عنوان کرد و گفت: «بخش بزرگی (از تحولات منطقه) به تصمیمات و روابط ما دو کشور بستگی دارد. هدف ما تقویت اعتمادسازی، همکاری، درک‌متقابل و حل‌وفصل همه مسائل با در نظر گرفتن تعامل و منافع مشترک است.»

رئیس‌جمهور آذربایجان در ادامه با بیان اینکه «مسائل امنیت منطقه‌ای همواره در دستور کار» دیدار سران دو کشور قرار دارد، گفت: «ما از نحوه حل‌وفصل این مسائل بسیار راضی هستیم.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید