اونس جهانی بازهم صعودی شد؛

بازی ترامپ با طلا و محرک مالی

کدخبر: 365936
اقتصادنیوز : قیمت اونس امروز 0.8 درصد افزایش داشت و حتی تا نزدیک کانال 1900 هم بازگشت.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت اونس جهانی امروز چهارشنبه مجدداً صعودی شد. شب گذشته با توئیت‌های ترامپ درخصوص لغو مذاکرات محرک‌های مالی با دموکرات‌ها قیمت اونس بیش ‌از 35 دلار سقوط کرد و به پایین کف 1980 که 8 روز پایدار بود رسید.

امروز اما ترامپ مجدداً با توئیت‌های خود اعلام آمادگی کرد که مستقیماً کمک مالی به صورت چک به مردم ارسال کند. کاری که قبلاً میچ مکانل، رهبر اکثریت سنای ایالات متحده آن را رد کرده بود. با این‌حال قیمت اونس امروز تا 1896 بالا رفت. 

براین اساس قیمت لحظه‌ای طلا در ساعت یک بعد از ظهر با 10 دلار افزایش به 1886 دلار رسیده است.

نمودار طلا

تاثیر توئیت‌های ترامپ بر محرک های مالی

امروز رئیس جمهور آمریکا در توئیتی راجع ‌به محرک‌های مالی نوشت؛ «مجلس نمایندگان و سنا باید «سریعاً» 25 میلیارد دلار برای پشتیبانی از حقوق و دستمزد هواپیمایی و 135 میلیارد دلار برای برنامه محافظت از حقوق و دستمزد کسب‌و‌کار‌های کوچک تصویب کنند. هزینه هر دو این‌ها با بودجه «کیرز اکت» پرداخت می شود. این پول را داشته باشد. من امضا می‌کنم.»

وی یک ساعت بعد در توئیتی دیگر با تگ کردن (tag ) میچ مکانل و نانسی پلوسی رهبر اکثریت مجلس نمایندگان نوشت؛‌«اگر یک لایحه مستقل برای چک‌های محرک مالی (1200 دلار) برای من ارسال شود ، آنها را «بلافاصله» به دست مردم بزرگمان می‌رسانم. من همین حالا آماده امضا هستم. گوش ‌می‌دهی نانسی؟»

پس از ناامیدی از بسته‌های جدید مالی و سقوط دیشب اونس توئیت‌های ترامپ امروز دوباره بسیاری را به محرک‌های مالی امیدوار کرد و در نتیجه قیمت طلا توانست، بخشی از ضرر‌هایش را جبران کند. البته بنظر نمی‌رسد که نانسی پلوسی به این توئیت‌های ترامپ جوابی مثبت دهد. که نتیجه آن کاهش مجدد قیمت اونس است. روندی که درحال حاضر آغاز شده ‌است.

3 روز پرتحرک در بازار طلا

 در روز دوشنبه دونالد ترامپ در توئیتی نوشت؛‌«ایالات متحده بزرگ ما محرک مالی می‌خواهد و به آن نیاز دارد. با هم کار کنید و آن را انجام دهید. [تماماً با حروف بزرگ به نشانه تاکید] متشکرم!» این سبب شد قیمت طلا تا 1920 دلار هم افزایش یابد. اما روز بعد ترامپ نظر خود را تغییر داد و نوشت: «من به نمایندگان خود دستور داده‌ام که تا پس از انتخابات ​​مذاکره را متوقف کنند، بلافاصله پس از پیروزی من، یک لایحه بزرگ محرک مالی را تصویب ‌می‌کنیم که بیشتر به آمریکایی‌های سخت‌کوش و کسب‌وکار کوچک توجه خواهد داشت» این توئیت سبب سقوط طلا شد.

در حال حاضر بنظر می‌رسد که که جمهوری‌خواهان به دنبال تصویب محرک مالی یک تریلیون دلاری هستند و دموکرات‌ها برای آنکه آن را به 2.2 تریلیون دلار برسانند حاضر به امتیاز دهی به ترامپ نیستند. احتمالاً تا انتخابات اظهارات دو طرف برای تصویب محرک مالی تنها برای جذب اقبال عمومی و بدون نتیجه باقی بماند.

 از آنجایی که دموکرات‌ها خواهان بسته‌های حمایتی پر هزینه‌تری هستند، بهبود وضعیت دموکرات‌ها در نظرسنجی‌های می‌تواند به افزایش  قیمت طلا بینجامد.  در صورت انتخاب بایدن و از آن مهم‌تر به کنترل درآمدن سنا به نفع دموکرات‌ها در 3 نوامبر (۱۳ آبان) یعنی 26 روز دیگر قیمت طلا احتمالاً افزایش چشمگیری خواهد داشت. 

سنا آمریکا

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما