طلا به پایین ۱۸۰۰ دلار می رود؟

بازگشت دلار به اوج، دور خیز بیت کوین و کسادی طلا

کدخبر: 392496
اقتصادنیوز : آخرین روز هفته بازار جهانی برای تمامی شاخص ها به جز طلا روز خوبی بود. طلا در روز دوباره به ۱۸۰۰ دلار نزدیک شد اما برای سقوط به کانال پایین تر مقاومت کرد..

بر اساس گزارش اقتصادنیوز، در آخرین روز معاملات هفته میلادی طلا با روند کاهشی رو به رو شد. این در حالی است که دلار، نفت و بیت کوین به طور میانگین هفته خوبی را داشتند و آخرین روز هفته را با روند افزایشی به پایان رساندند.

بر اساس گزارش مارکت واچ، معاملات آتی طلا در روز جمعه با ضرر، تسویه حساب شد ، اما هفته را با میانگین رشد به پایان رساند.

ادوارد مویا ، تحلیلگر ارشد بازار، گفت: «  افزایش بازده اوراق خزانه داری که موجب تحریک شاخص می شود ، علاقه به طلا را تا حدودی از بین برده است.»

مویا افزود که ممکن است طلا در تعطیلات آخر هفته میلادی سطح 1800 دلار را آزمایش خواهد کرد و این می تواند « قبل از ظهور خریداران آخرین فشار قوی را ایجاد کند.»

طلای تحویل آوریل(اردیبهشت) 3.60 دلار یا 0.2 درصد افت کرد و در سطح هر اونس 1823.20 دلار قرار گرفت. اما به طور کلی قیمت های فعال ترین قرارداد در هفته 0.6٪ افزایش یافت. طلای نقدی با کاهش ۳.۹ دلار به ۱۸۲۰ دلار رسید.

طلا

براساس گزارش اینوستینگ، قیمت طلا در تلاش است تا بهبود قابل توجهی پیدا کند، هفته گذشته قیمت طلا به پایین ترین سطح در 10 هفته اخیر رسید، پایین تر از 1785 دلار . نکته قابل تامل این است که در تمامی کالاهایی که در هفته گذشته کاهش قیمت داشته در هفته اخیر رشد کردند از نفت گرفته تا سویا، اما طلا خیلی مورد توجه قرار نگرفت. در حال حاضر این سایت فروش قوی طلا را به سرمایه گذاران پیشنهاد می کند.

حمایت خاص از دلار

همزمان با افت  قیمت طلا در روز گذشته  شاخص دلار رو به صعود شد تا رقیب خود را پیشرفت رقیب  ناامید کند.

دلار پس از آنکه روز چهارشنبه در زیر 90.3 قرار گرفت ، حمایت خاصی پیدا کرد. شکست زیر 90 این شاخص به طور احتمالی باعث افزایش طلا به سطح بالای 1800 دلار می شود.

کریگ ارلام ، تحلیلگر کارگزاری آنلاین ، با اشاره به این اتفاق گفت: «در عوض رشد قیمت طلا ما شاهد یک بازگشت از سوی دلار هستیم ، با شاخص دلار بالاتر از 90.5 .»

ارلام با اشاره به آزمایش های احتمالی زیر 1800 دلار برای طلا در صورت وجود یک دلار قوی ، گفت: « شاخص دلار بالاتر از 91 یک حرکت روانشناختی مهم است.»

در حال حاضر شاخص هر دلار با افزایش ۰.۰۴ به ۹۰.۴۵۳ واحد رسید. اما در روزی که گذشت  بالاترین سطح ۹۰.۷۳۷ را تجربه کرد.

دیدگاه تحلیلگران کیتکو درباره قیمت طلا

تحلیلگران به کیتکو نیوز گفتند طلا در این هفته نتوانست سطح 1850 دلار در هر اونس را بشکند و عقب نشینی دیگر زیر 1800 دلار می تواند دروازه را برای فروش بیشتر باز کند.

مدیر شرکت والش بازرگانی شان لوسک گفت:« طلا در سال 2021 عملکرد صعودی نداشته است. برای بازار  رسیدن قیمت به بالاتر از 1850 الی 60 دلار دشوار بوده است. اگر به عملکرد رمزنگاری نگاه کنید ، به نوعی تعجب آور است.»

افزایش بازده اوراق خزانه داری ایالات متحده و تقویت دلار آمریکا بر طلا سنگینی می کنند و مگر اینکه کاتالیزوری قابل توجه وجود داشته باشد که این روند را دور بزند.

آینده قیمت جهانی نفت

قیمت نفت جهش 2 درصدی را تجربه کرد بانک کامرز، یک بانک بین المللی می گوید:« پیش بینی سازمان انرژی آمریکا ارزیابی ما از قیمت نفت را در سال جاری تأیید می کند - با توجه به عرضه بیش از حد ما انتظار داریم که نفت برنت در سه ماهه دوم بار دیگر به زیر 50 دلار در هر بشکه برسد ، بخشی به این دلیل است که با توجه به محدودیت های اضافی ، تغییر در رفتار مصرف کننده و مسافرت همچنان ایجاد نشده است.»

در حال حاضر قیمت هر بشکه وست تگزاس اینترمدییت با افزایش بیش از ۲ درصد به ۵۹ دلار و ۵۱ سنت رسید. نفت خام برنت نیز با افزایش بیش از ۲ درصد با قیمت ۶۲ هزار و ۴۷ سنت در بازار عرضه شد.

روزهای خوش بیت کوین

بیت کوین پس از دریافت 1.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری گسترده از تسلا ، تاییدیه های جدید ماسترکارت و بانک نیویورک Mellon ، هفته خوبی را سپری کرد. شک و تردید نسبت به ارزهای رمزنگاری شده همچنان از سوی بانک های مرکزی ادامه دارد ، این هفته معاون بانک مرکزی کانادا  و رئیس بانک مرکزی روسیه نبیولینا نیز  شک و تردیدهای خود را اعلام کردند.

نکته مهم برای افزایش بیشتر بیت کوین ، جلب نظر بیشتر تاییدیه های شرکتی است. مدیر عامل GM جنرال موتورز، علاقه ای به داشتن بیت کوین ندارد ، در حالی که توییتر همچنان گزینه های آنها را ارزیابی می کند. مدیر عامل اوبر(شرکت تاکسی آنلاین) خاطرنشان کرد که آنها بیت کوین را نمی خرند اما گفت که در صورت نیاز به بیت کوین ، پذیرش آن را بررسی می کنند.

بیت کوین در نزدیکی رکوردهای تازه معلق است و پیش از آخر هفته طولانی هر چیزی ممکن به نظر می رسد. بیت کوین با حرکات عظیم آخر هفته بیگانه نیست و چند روز آینده احتمال دارد به راحتی برخی از نوسانات وحشی در این بازار مشاهده شود. با توجه به حجم معاملات کمتر از حد معمول از تعطیلات سال نو قمری ، معامله گران حرکت کوتاه برای شکستن سطح 50،000 دلار خواهند داشت.در حال حاضر قیمت هر بیت کوین با افزایش  ۱.۱۳ درصدی به ۴۷ هزار و ۶۶۸ دلار رسید.

بیت کوین

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما