رقابت در بازارهای جهانی نفس گیر شد

سقوط طلا به کانال 1700 /افت قیمت بیت کوین

کدخبر: 393514
اقتصادنیوز : طلا در روزی که بیت کوین رکورد زد، وارد کانال ۱۷۰۰دلار شد. قیمت طلا در پایان روز کاری 1795 دلار بسته شد.

براساس گزارش اقتصادنیوز، در روزی که گذشت قیمت بیت کوین رکورد جدیدی را شکست اما بعد از افزایش ناگهانی تا حدی با روند کاهشی رو به رو شد.که ممکن است  اصلاحی در مسیر صعود باشد بازار همچنین قیمت طلا نیز با کاهش رو به رو شد.

نگرش های معامله گر و سرمایه گذار "ریسک پذیر" و بازگشت شاخص دلار آمریکا در برابر فلز امن قرار گرفت اما اکثر منابع خبری تاکید دارند گزارش مثبت بانک مرکزی منطقه نیوریورک از چشم انداز مثبت اقتصاد در سقوط قیمت طلا موثر بوده است..در بازار فلزات گرانبها مجددا نقره از طلا جلو زده است یکی از بزرگترین صندوق های مدیریت دارایی BlackRock  نزدیک به سه میلیون از سهام طلای خود را با نقره تعویض کرده است.معاملات آتی طلای آوریل با 28.30 دلار کاهش به 1795 دلار رسید.

قیمت طلای نقدی نیز وارد کانال ۱۷۰۰ دلار شد. در حال حاضر قیمت هر اونس طلا حدود ۲۳ دلار کاهش یافت و به قیمت ۱۷۹۵ دلار رسید. تحلیل گران فنی اعتقاد دارند روند بازار نزولی است و امکان دارد قیمت طلا تا سطح 1784 پایین تر بیاید. اما اگر در این سطح حمایت شود و خریداران وارد بازار شوند احتمال ایجاد یک موج صعودی وجود دارد.

بازار

افزایش بازده اوراق خزانه داری

بازده اوراق خزانه داری ایالات متحده به بالاترین سطح از مارس(فروردین) 2020 صعود کرد و سهام جهانی نیز به صعود خود که از روز پنجشنبه شروع شده ادامه داد. خوش بینی برای بهبود سریع اقتصادی از کرونا و انتظارات از نرخ بهره مداوم پایین ، سرمایه گذاران را به سمت دارایی های خطرناک تر سوق داد.

اگر تاجر طلا هستید ، باید خواندن گزارشات مربوط به اشکالات طولانی مدت طلا و دلالانی را که به طور مستمر روایت ضعیف دلار / طلا را فشار می دهند ، متوقف کنید. در حال حاضر بیشترین و دقیق ترین همبستگی بین بازده اسکناس خزانه داری و طلا است. وقتی بازده بالا می رود ، طلا به صورت ساده کاهش می یابد.

بازده اوراق خزانه داری در روز سه شنبه بالاتر رفت ، در حالی که بازده  اوراق خزانه داری 10 ساله به سطحی رسید که از فوریه (بهمن) سال 2020 مشاهده نشده است. بازده اسکناس 10 ساله خزانه داری در حدود ساعت 19:00 به وقت گرینویچ به 1.29٪ صعود کرد و برای اولین بار از فوریه 2020 از سطح 1.28٪ بالاتر رفت. در همین حال ، بازده 30 ساله اوراق خزانه داری به 2.08٪ افزایش یافت.

 

افت شاخص دلار

دلار آمریکا در روز سه شنبه در پایین ترین سطح سه هفته قرار گرفت ، زیرا خوش بینی روزافزون نسبت به چشم انداز اقتصاد جهانی در ماه های آینده سرمایه گذاران را برای خرید ارزهای پرریسک تر از جمله یورو  و پوند انگلیس به دنبال داشت.در مقابل سبد رقبای خود ، دلار یورو در 90.229 ثابت بود که پایین ترین سطح از 27 ژانویه است. در هشت جلسه معاملاتی گذشته تقریبا 1.5 درصد افت کرده است.

استراتژیست های MUFG(بانک ژاپنی) گفت: « چشم انداز مثبت برای اقتصادهای بزرگ به لطف افزایش چشمگیر قیمت نفت خام و خوش بینی نسبت به رشد بهتر پیش رو با توجه به گسترش چشمگیر واکسن های COVID ، همچنان از احساسات بازار مالی حمایت می کند.»

افت بیت کوین در آخرین لحظه

براساس گزارش کوین دسک، قیمت بیت کوین در روز سه شنبه با روند نزولی قبلی همراه شد ، اما بازار انتظار دارد که به زودی روند صعودی طولانی مدت خود را از سر بگیرد و به اوج جدید خود برسد.

برای لحظه ای کوتاه در ساعات اولیه معاملات نیویورک ، بیت کوین برای اولین بار از ۵۰هزاردلار را شکست. با این حال ، مطابق اعلام CoinDesk’s BP ، قیمت بیت کوین در زمان گزارش 48489.23 دلار معامله شد که نسبت به 24 ساعت گذشته 0.29 درصد کاهش داشت.در حال حاضر قیمت بیت کوین ۴۸ هزار و ۷۸۲ دلار رسید.

 

بیت کوین

 

 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما