ارزهای دیجتالی احیا می شوند؟

ناکامی در بازار طلا؛ فعلا خبری از صعود نیست

کدخبر: 408311
اقتصاد نیوز : روندی صعودی که برای طلا در هفته جاری پیش‌بینی می‌شد، هنوز محقق نشده است. بازار ارزهای دیجیتال در حال پس گرفتن سرمایه از دست رفته است و در این مسیر اتریوم رکورد خود را بهبود بخشید.

به گزارش اقتصاد نیوز، قیمت طلا در نخستین روز کاری بازارهای جهانی تمایلی زیادی به افزایش یا کاهش نداشت. طلا کار خود را با قیمت حوالی 1780 دلار آغاز کرد و نوسان‌هایی کم دامنه را در همین بازه دنبال می‌کند. این در حالی است که فعالان بازار طلا امیدوار بودند قیمت طلا در این هفته روند صعودی معنی‌داری را دنبال کند.

رقیب اصلی طلا یعنی شاخص دلار نیز در روز گذشته بازدهی منفی به ثبت رساند، تغییر بازدهی اوراق خزانه‌داری ده‌ساله آمریکا که در ماه‌های اخیر خلاف جهت طلا حرکت می‌کرد مثبت بود، اما همچنان در زیر مرز حساس 1.6 درصد قرار دارد. بالا نرفتن قیمت طلا را از یک سو می‌توان با افزایش امیدواری‌ها به بازسازی سریع اقتصادی مرتبط دانست. بانک انگلستان پیش‌بینی می‌کند طی چند فصل، اقتصاد این کشور عمده آسیب‌های ناشی از کرونا را پشت سر گذارد و به حالت عادی بازگردد. از طرف دیگر ارزهای دیجیتال بعد از هفته سختی که پشت سرگذاشتند، امروز عملکرد نسبتا مثبتی داشتند و پیش‌بینی ورود سرمایه بازار بیت کوین به بازار طلا و صعود قیمت طلا به بالای 1800 محقق نشد.

بازار ارزهای دیجیتال

بیت کوین به بالای 50 هزار دلار برگشته است و درحوالی 53 هزار دلار و زیر آن نوسان می‌کند. کمترین قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته 47 هزار و 79 دلار و بیشترین قیمت آن 53 هزار و 165 دلار بود. در نتیجه بیشترین و کمترین قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته در حدود 13 درصد اختلاف داشتند.

بعد از هفته سخت ارزهای دیجیتال، اتریوم رکورد قیمتی خود را ارتقا داد. بیشترین قیمت اتریوم در 24 ساعت گذشته 2 هزار و 486 دلار گزارش می‌شود. این ارز دیجیتال تا به حال به این سطح قیمت دست نیافته بود. طبیعتا اتریوم با ثبت این رکورد، افت قیمتی هفته اخیر را نیز جبران کرد. سرمایه بازار اتریوم در حال حاضر بیش از 283 میلیارد دلار است و بازدهی آن در طول هفت روز گذشته 9 درصد و طی 24 ساعت گذشته نزدیک به 11 درصد بود.

ارزهای دیجیتال

باینانس کوین نیز بازدهی منفی هفته گذشته را پس گرفت و مسیر صعودی را طی می‌کند. سرمایه بازار باینانس در حال حاضر بیش از 82 میلیارد دلار است. بیشترین قیمت آن در 24 ساعت گذشته 550 دلار و کمترین قیمت آن 479 دلار گزارش می‌شود. بر این اساس اختلاف بین بیشترین و کمترین قیمت باینان در 24 ساعت در حدود 15 درصد بود. یعنی سرمایه‌گذارانی که موفق به گرفتن این نوسان شده باشند در عرض کمتر از 24 ساعت 15 درصد سود کسب کردند. با وجود هفته بدی که ارزهای دیجیتال پشت سرگذاشتند به نظر می‌رسد، این ارزها هنوز می‌توانند برای سرمایه‌گذاران ریسک دوست بسیار جذاب باشند.

 

 

 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما