سرگیجه معامله گران در بازار

سه عامل جدید برای صعود قیمت دلار

کدخبر: 448622
بخشی از فعالان بازار اعتقاد دارند در صورتی که در روز جاری حواله درهم به بالای سطح 7 هزار و 500 تومان برود، خریداران ارزی قدرت خواهند گرفت و در غیر این صورت، قیمت دلار می تواند به سوی حمایت 27 هزار و 150 تومان بار دیگر حرکت کند.

به گزارش اقتصادنیوز، صعود قیمت دلار به بالای محدوده 27 هزار و 400 تومان، بخشی از معامله گران را نسبت به روند افزایشی اسکناس آمریکایی امیدوار کرده است. آن ها انتظار دارند که امروز قیمت دلار به سوی مقاومت 27 هزار و 700 تومان قدم بردارد.

دیروز در حوالی ساعت 6 بعدازظهر حتی اسکناس آمریکایی تا بالای سطح 27 هزار و 500 تومانی پیش روی کرد. تعویق مذاکرات ایران با اروپا، افزایش شایعات درباره حمله احتمالی اسراییل به برخی تاسیسات ایران و عدم عقب نشینی آمریکا و ایران از مواضع پیشین خود از مجموعه عواملی هستند که انتظارات صعودی را در بازار تقویت کرده اند.

رشد انفجاری بیت کوین در پی عرضه ETF بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین؛ روزهای گاوی بازار بیت کوین ادامه دارد؟

با این حال، در برابر این عوامل صعودی، اخبار و علامت های نزولی قوی نیز به بازار رسیده است. به عنوان مثال،‌ دیروز در کانال های اطلاع رسانی معامله گران به طور وسیع عنوان می شد که آمریکا قصد دارد بخشی از تحریم های ایران را لغو کند. درکنار این، بهرحال قرار است که مذاکرات باقری با انریکه مورا، هفته آینده در بروکسل پیگیری شود. شاید بازار در آستانه مذاکرات یاد شده کمی با کاهش فشار خرید مواجه شود.

پشت خطی

از نگاه تحلیل گران، رسیدن اخبار و علامت های متناقض موجب شده است که معامله گران در تصمیم گیری دچار مشکل شوند. سرگیجه قیمتی بازار را فرا گرفته است که معامله گران ترجیح می دهند به جای خرید یا فروش های بلندمدت،‌ خود را با تغییرات قیمتی هماهنگ کنند.

بخشی از فعالان بازار اعتقاد دارند در صورتی که در روز جاری حواله درهم به بالای سطح 7 هزار و 500 تومان برود، خریداران ارزی قدرت خواهند گرفت و در غیر این صورت، دلار می تواند به سوی حمایت 27 هزار و 150 تومان بار دیگر حرکت کند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی