پیش بینی بازارها 20 آذر 1400

حساسیت بازارها به مذاکرات/تصمیم مهم بازار خودرو

کدخبر: 460755
اقتصادنیوز: بازارها همچنان منتظر به نتیجه رسیدن مذاکرات وین است.

به گزارش اقتصادنیوز ، بازارها از روز شنبه موضوع نتایج اولیه از مذاکرات وین و جزییات درباره سند بودجه 1401 را با حساسیت بیشتری دنبال می کنند. 

بازار ارز | دلار بر همان مدار قبلی

بازارساز در هفته ای که سپری شد چه در بازار متشکل ارزی و چه در بازار سنا نتوانست تغییر عمده ای در قیمت ها متاثر از عرضه دلار ایجاد کند.

ماه نحس بیت کوین!

فوری/ قیمت مصوب محصولات ایران خودرو اعلام شد

فروش فوری و پیش فروش ایران خودرو

فروش فوق‌العاده 5 خودروی سایپا

در این میان بازار آزاد ارز هم فعلا تحت تاثیر تصمیمات بازارساز قرار نمی گیرد. دلار فعلا در همان کانال قبلی در نوسان است. با وجود سیگنال های مثبت از مذاکرات وین، دلاربازان چندان تمایل ندارند قیمت دلار را پایین بکشانند. این در حالی است که در روز شنبه به احتمال قوی بازار به نتیجه برخی از جلسات وین واکنش نشان دهد.

بازار سهام | سیگنال های مثبت به بورس

در بازار سهام، بورس بازان سیگنال های مثبت دریافت کردند و به باور برخی روز شنبه احتمالا بازار شاهد تکانه های مثبت در سمت تقاضا و اثرگذاری آن بر روند حرکت شاخص خواهد بود. معامله گران سهام با حساسیت بیشتری مذاکرات وین، ارسال لایحه بودجه 1401 را رصد میکنند و این در حالی است که سمت عرضه براساس شاخص های عملکردی بازار، همچنان پرزور هستند و با توجه به شکنندگی بازار، احتمالا این وضعیت ناپایدار دنبال میشود.

بازار خودرو | آغاز  پیش فروش ها از دوشنبه

بازار خودرو در هفته ای که سپری شد، متاثر از نوسانات دلار  شاهد حرکت الاکلنگی بود، هر چند که قیمت ها بیشتر متمایل به بالا بود. البته در بازار خودرو فعلا نه کسی خریدار است و نه کسی فروشنده است و در این وضعیت باید منتظر اثرگذاری هر خبری بر روند معاملات بود. اگر چه رفتار بازار با تردید معامله گران نسبت به نتایج مذاکرات وین هم مواجه است اما در مجموع بیشترین تاثیر را بازار خودرو از حرکت دلار می گیرد.

در تازه ترین رویدادها اما قرار است از دوشنبه پیش فروش خودروسازان شروع شود. براین اساس فاطمی امین، وزیر صمت در سفر به بروجرد در این خصوص در روز جمعه گفت: با برنامه‌ای که تنظیم شده از هفته آینده در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ایران خودرو و سایپا پیش فروش خواهند داشت و تا پایان امسال بیش از ۱۳۰ هزار خودرو تحویل خواهد شد و به همین میزان برای سال آینده پیش‌فروش می‌شود و اصلاحی که در قیمت خودرو اتفاق افتاد که پایین‌تر از تورم کشوری است. ▫️ ۲۶۰ هزار خودرویی که تا پایان سال عرضه و پیش فروش می‌شود بازار را متعادل کند.

بازار مسکن | تعیین زمین ها برای 4 میلیون مسکن

به استناد گزارشات رسمی در ماه گذشته، حجم معاملات مسکن در شهر تهران به بیش از ۷۳۰۰ واحد مسکونی رسید. این حجم از معاملات نسبت به ماه قبل ۳۳.۵ درصد و نسبت به آبان سال گذشته بالای ۶۳ درصد افزایش داشت. مقایسه تعداد معاملات از ابتدای امسال نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد، پس از ۶ ماه، «آبان» تنها ماهی است که معاملات مسکن در آن از ماه مشابه سال قبل، پیشی گرفت. بازار فعلا در یک وضعیت رکودی به سر می برد و به نظر می رسد همه چیز در انتظار برنامه های وزارت راه و شهرسازی برای تولید مسکن هستند. برخی تحرکات ماه آبان را مهم توصیف کرده و می گویند بازار از آن تاثیر می پذیرد اما در تازه ترین رویداد در خصوص برنامه مسکنی دولت، وزیر راه و شهرسازی در روز جمعه در سفر به لرستان گفت: همکاران ما شبانه‌روز در تلاش هستند برای اینکه تا پایان سال زمین ۴ میلیون مسکن را تعیین تکلیف کرده باشیم.

بازار ارز دیجیتال | یک پیش بینی برای بیت کوین

همچنین قیمت بیت کوین، که توسط جمعی از سرمایه گذاران به عنوان محافظی در برابر تورم دیده می شود، پس از گزارش CPI از اداره آمار کار وزارت کار ایالات متحده، 2 درصد افزایش یافت.

 

کتی وود، مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری "آرک اینوست" Ark Invest روز پنجشنبه در گفتگو با شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی در یک پیش بینی ادعا کرد: با وارد شدن سرمایه گذاران نهادی به فضای نسبتاً جدید ارزهای دیجیتال، قیمت بیت کوین می تواند به بیش از 500,000 دلار نیز افزایش یابد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی