کدخبر: ۱۰۱۶۱۰ لینک کوتاه

نرخ کرایه اتوبوس های بین شهری افزایش یافت

رییس اتحادیه تعاونی های مسافربری از افزایش قطعی نرخ کرایه اتوبوس های بین شهری خبر داد. این قیمت ها به گونه ای است که مانع سفر ارزان قیمت مردم نشود.

به گزارش "اقتصاد نیوز" به نقل از ایسنا،‌احمدرضا عامری با اشاره به افزایش هزینه اتوبوس‌های بین شهری پس از آغاز اجرای گام دوم هدفمندی‌ یارانه‌ها گفته است: به دنبال اجرایی شدن گام دوم هدفمندی یارانه‌ها، ابعاد مختلف هزینه‌ها مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به افزایش ملموس آن‌ها بالا رفتن نرخ کرایه‌ها نیز غیر قابل چشم پوشی شد.

وی درباره زمان دقیق لحاظ شده قیمت‌های جدید نیز گفت: هنوز درباره زمان قطعی افزایش هزینه‌ها تصمیم گیری قطعی نشده و با توجه به آغاز ماه مبارک رمضان که حجم سفرها را تا حد زیادی کاهش می‌دهد باید دید در چه زمانی این افزایش اتفاق می‌افتد.

عامری با بیان این‌که هزینه‌های ناوگان جاده‌ای کشور در طول دو سال گذشته چند برابر شده است، تصریح کرد: این مساله باعث شده که اکثریت اعضاء رای به افزایش نرخ‌ها بدهند تا بتوان هزینه‌ها را با درآمدها حداقل تا حدی تطبیق داد.

رییس اتحادیه تعاونی‌های مسافربری با بیان این‌که در نرخ‌های جدید قطعا کشش بازار و نظر مردم مدنظر قرار خواهد گرفت، اظهار کرد: هر تصمیمی که از سوی اتحادیه گرفته شود قطعا با لحاظ شدن شرایط اقتصادی مردم خواهد بود وهر چند هزینه‌های ما افزایش بسیاری داشته اما نرخ‌ها را طوری خواهیم بست که مانع سفر ارزان قیمت مردم نشود.