ظریف برلزوم ایجاد کانال بانکی با اروپا تاکید کرد

کدخبر: 252313
اقتصادنیوز: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در سفر به ایتالیا بر لزوم ایجاد یک کانال بانکی با اتحادیه اروپا تاکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزیر امور خارجه ایران پس از دیدار با 'روبرتو فیکو' رئیس مجلس نمایندگان در پارلمان این کشور، در گفت وگو با ایرنا به موضوعات مورد بحث در این دیدار اشاره کرد و گفت: ایتالیا بزرگترین شریک تجاری تهران در اروپا است. با رئیس مجلس ایتالیا درباره روابط دو جانبه و همکاری هایی که باید در حوزه اقتصادی، از جمله ایجاد یک کانال بانکی میان ایران و اتحادیه اروپا داشته باشیم، صحبت کردیم. 

ظریف افزود: در این دیدار درباره مسایل منطقه ای و سیاست آمریکا مبنی بر تحمیل دیدگاه های خود بر مردم جهان نیز صحبت شد و دعوت رئیس مجلس شورای اسلامی از رئیس پارلمان ایتالیا را برای سفر به ایران تجدید کردم و وی نیز از این دعوت استقبال کرد.

وزیر امور خارجه ایران که چهارشنبه شب وارد رم شده است، امروز صبح با 'روبرتو فیکو' رئیس مجلس نمایندگان ایتالیا دیدار کرد. وی همچنین در حاشیه کنفرانس گفت و گوهای مدیترانه با 'تارو کونو' وزیر خارجه ژاپن، 'استفن دمیستورا' نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه و 'سرگئی لاوروف' وزیر خارجه روسیه دیدار و گفت و گو کرد. 

ظریف شب گذشته نیز در کنفرانس بین المللی گفت و گوهای مدیترانه ای که با حضور نمایندگانی از 56 کشور جهان برگزار شد، سخنرانی کرد. 

 

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید