کدخبر: ۲۵۲۴۰۸ لینک کوتاه

چین به ۷ هزار و ۴۰۰ فروند هواپیما نیاز دارد

اقتصادنیوز: شرکت ایرباس در گزارشی اعلام کرد چین از سال ۲۰۱۸ تا سال ۲۰۳۷ میلادی به دستکم ۷ هزار و ۴۰۰ فروند هواپیمای مسافربری نیاز خواهد داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا شبکه خبری آسیا تایمز روز شنبه گزارش کرد چین سریعترین بازار رو به رشد هواپیمایی دنیا محسوب می شود و نزدیک به 30 درصد این بازار در اختیار ایرباس و 60 درصد در اختیار بویینگ است.

در دو دهه آینده کل تقاضا برای هواپیماهای مسافربری در سراسر جهان 37 هزار و 400 فروند خواهد بود که نزدیک به 19 درصد آن برای چین است و ارزش خریدهای مذکور چین تا سال 2037 میلادی معادل یک هزار و 60 میلیارد دلار خواهد بود.

چین اکنون توانسته است به اصلی ترین موتور محرکه صنعت هواپیمایی دنیا تبدیل شود و بزودی در یک جایگاه ویژه قرار خواهد گرفت و همچنان بزرگترین بازار دنیا خواهد بود و برای همین شرکت های بزرگی چون ایرباس و بویینگ به آن چشم دوخته اند.

این شرکت ها بارها به دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا هشدار داده اند که فشارهای فزاینده بر چین در زمینه اقتصادی می تواند مانع دستیابی آنها به سهم بیشتر در بازار بزرگ چین شود.

آمارها نشان می دهد که امروز نزدیک به 530 میلیون نفر از مردم چین برای مسافرت های خود از هواپیما استفاده می کنند و شمار آنها تا سال 2037 میلادی به بیش از یک میلیارد و 150 میلیون نفر افزایش خواهد یافت.