کدخبر: ۲۵۶۷۷۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

​مرکز آمار اعلام کرد

افزایش ۱۲.۴ درصدی درخواست ساخت مسکن در بهار ۹۷

اقتصادنیوز: مرکز آمار اعلام کرد، درخواست ساخت مسکن در کشور در بهار امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۲.۴ درصد افزایش یافته است در حالی که در این مدت در تهران ۳۱.۶ درصد رشد داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، بررسی نتایج طرح «گردآوری اطلاعات پروانه های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری های کشور در بهار امسال نشان می دهد 90 هزار و 667 پروانه ساخت واحد از سوی شهرداری کشور پیش بینی شده است که نسبت به فصل زمستان پارسال 2 درصد کاهش داشت. 

متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه ساخت 2.6 واحد است. 

همچنین 34 هزار و 278 پروانه ساخت ساختمان در بهار امسال صادر شده که نسبت به تابستان 96 نزدیک به 10.4 درصد کاهش و در مقایسه با بهار 1396 نیز 13.1 درصد رشد داشته است. 

** رشد 31 درصدی درخواست ساخت و ساز در تهران

براساس اعلام مرکز آمار بهار امسال، پروانه 19 هزار و 659 واحد مسکونی توسط شهرداری تهران پیش بینی شده است که نسبت به زمستان پارسال 30.1 درصد و در مقایسه با بهار سال گذشته نزدیک به 31.6 درصد افزایش داشته است. 

متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از پروانه های ساخت 6.4 واحد است. 

همچنین شهرداری تهران بهار امسال سه هزار و 55 پروانه ساخت صادر کرده که در مقایسه با بهار پارسال 34.4 درصد و نسبت به زمستان سال گذشته 34.4 درصد افزایش داشت. 

به گزارش ایرنا، «محمد اسلامی» وزیر مسکن، راه و شهرسازی هفته گذشته در نشست رییس جمهوری با معاونان و مدیران وزارت راه و شهرسازی در محل این وزارتخانه گفت: برنامه ما در بخش مسکن، ساخت 400 هزار واحد تا پایان برنامه ششم یعنی تا پایان سال 1399 است.