قیمت واقعی مرغ از زبان وزیر کشاورزی

کدخبر: 258729
اقتصادنیوز: وزیر جهاد کشاورزی گفت: قیمت واقعی هرکیلوگرم گوشت مرغ برای مصرف کنندگان باید 10 هزارتومان باشد و عرضه این محصول با نرخ هایی بیش ازاین اجحاف به مصرف کنندگان است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، 'محمود حجتی' روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیات دولت، در جمع خبرنگاران با بیان این که وضعیت تولید گوشت مرغ از شرایط خوبی برخوردار است، افزود: تشدید نظارت ها از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان می تواند موجب کاهش قیمت این محصول در بازار مصرف شود.

وی اظهارداشت: در هفته گذشته نظارت هایی که در بازار انجام شد که کاهش قیمت یک هزار تا یک هزار و 500 تومانی قیمت در هرکیلوگرم گوشت مرغ را به دنبال داشت.

وزیر جهادکشاورزی اضاف کرد: اگر قیمت های تعیین شده توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان در بازار رعایت شود، به طور حتم پایداری تولید برای تولیدکنندگان و جلوگیری از اجحاف به مصرف کنندگان را در پی خواهد داشت.

حجتی در پاسخ به این پرسش که «با عرضه گوشت های منجمد در بازار می توان شاهد کاهش قیمت گوشت قرمز باشیم؟» گفت: اکنون وضعیت تولید گوشت قرمز نیز از شرایط خوبی برخوردار است اما باید بر روی قیمت گذاری و عرضه این محصولات نظارت داشته باشیم.

به گزارش ایرنا، بررسی میدانی از بازار در روزهای اخیر نشان می دهد که قیمت هرکیلوگرم گوشت مرغ به 15 هزارتومان، تخم مرغ 30 تایی شانه ای به 24 هزار تومان و گوشت قرمز بین 70 تا 80 هزارتومان در بازار عرضه می شود.

سالیانه 2.3 میلیون تن گوشت مرغ و 940 هزارتن تخم مرغ در کشور تولید می شود که نیاز داخلی را تامین می کند.

نیاز مصرفی گوشت قرمز کشور نیز نزدیک به یک میلیون تن است که 840 هزار تن آن از محل تولیدات داخلی و بیش از 100 هزار تن آن از محل واردات گوشت گرم گوسفندی، گوشت منجمد گوساله و حتی دام زنده تامین می شود.

به گفته «حمید ورناصری» مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور ، برای تنظیم بازار این محصولات واردات گوشت قرمز با حجم روزانه 150 تن و تخم مرغ به طور مجدد از سرگرفته شده تا مردم بتوانند محصولات پروتئینی مورد نیاز خود را با قیمت هایی مناسب خریداری کنند.

بر اساس آمارها، قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ با قیمت هشت هزار و 900 تومان، هرشانه 30 تایی تخم مرغ 13 هزار و 800 تومان، لاشه گوشت گوسفندی گرم (تازه) در میادین میوه و تره بار و تعاونی های مصرف 37 هزار و 500 تومان، گوشت تفکیکی گوسفندی بین 48 تا 49 هزار تومان و گوشت گوساله منجمد 29 هزار تومان توسط شرکت پشتیبانی امور دام در سراسر کشور عرضه می شود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما