پرویز فتاح خبرداد:

واگذاری زمین‌های بنیاد مستضعفان به مردم شتاب می‌گیرد

کدخبر: 303828
رئیس بنیاد مستضعفان گفت: واگذاری زمین‌های این بنیاد به مردم، از نیمه دوم امسال شتاب بیشتری خواهد گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، پرویز فتاح امروز پنجشنبه در مراسم اهدای ۵۰۰ فقره از اسناد املاک علوی در مسجد حضرت اباالفضل محله "فتوت" لیمجیر اصفهان گفت: رویکرد ما این است که خیر و برکت فعالیت‌های این بنیاد به مردم به‌ویژه مستضعفان به‌عنوان صاحبان اصلی انقلاب و نظام اسلامی برسد. این زمین‌ها از طرف بنیاد مستضعفان به‌عنوان هبه رهبر انقلاب به مردم و افرادی که در آنها کشت می‌کنند یا مسکن ساخته‌اند، واگذار می‌شود.

فتاح تصریح کرد: در پنج سال گذشته ۸۴ هزار و ۵۰ فقره سند معادل ۲۷ هزار هکتار زمین به ارزش یک‌هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان از سوی این نهاد به افراد واجد شرایط واگذار شده که ۹۰ درصد از آنها به‌صورت رایگان بوده است. امروز در محله لیمجیر اصفهان نیز ۵۰۰ قطعه زمین بنیاد مستضعفان به‌عنوان هبه رهبر انقلاب به افراد واجد شرایط واگذار شد و تاکید داریم در سطح کشور نیز سند زمین‌های بنیاد مستضعفان اعم از مسکونی و کشاورزی به اهلش واگذار شود.

وی اظهار داشت: تاکنون در استان اصفهان ۱۱ هکتار از زمین‌های این بنیاد به ارزش ۲۹ میلیارد تومان به مردم و افراد واجد شرایط واگذار شده است. وظیفه بنیاد مستضعفان، تنها در اختیار گرفتن ملک و توجه به نگهداری اموال نیست بلکه در تولید و تامین نیازهای کشور نیز سهم قابل ملاحظه‌ای دارد که کمتر مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است و مردم هم شناخت کافی از آن ندارند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان نظام و انقلاب، اعمال تحریم‌ و جنگ اقتصادی را علیه کشور در پیش گرفته‌اند، گفت: مردم باید بدانند که بنیاد مستضعفان برای مقابله با دشمنان، در این جنگ اقتصادی چه نقشی دارد و از چه ظرفیت‌هایی برخوردار است.

رئیس بنیاد مستضعفان ادامه داد: بعنوان نمونه، یکی از واحدهای تولیدی متعلق به بنیاد مستضعفان در اصفهان، گاوداری ۱۰ هزار راسی با تجهیزات پیشرفته است که روزانه ۲۰۰ تُن شیر تولید می‌کند و سهم بسزایی در تولید لبنیات کشور دارد و به‌رغم همه فشارها، با اتکا به توانایی جوانان توانسته تولیدات خود را روز به روز افزایش دهد. این بنیاد متعلق به مردم و مستضعفان است و باید خیر و برکت آن نیز به جامعه بویژه اقشار محروم و مستضعف برسد.

وی با بیان اینکه مردم، صاحبان و حافظان اصلی مملکت و نظام جمهوری اسلامی هستند، افزود: مردم با نظام، رهبری، ولایت، شهدا و امام شهدا هستند و بار اصلی حکومت بر دوش آنهاست بنابراین باید درآمد و سود این نهاد نیز در جهت رفاه حال مردم باشد.

فتاح با بیان اینکه بخشی از فعالیت‌های بنیاد مستضعفان، تولیدی است، تصریح کرد: مردم باید به‌صورت شفاف در جریان فعالیت‌های این بنیاد قرار گیرند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما