کدخبر: ۳۱۸۲۸۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تشکیل نهضتی در دولت برای رفع محرومیت

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در سفر سال گذشته ۹۷۰ میلیارد تومان برای ایجاد زیرساختها در استان تصویب شد که باید ظرف دو سال پرداخت شود که در این راستا حدود ۴۷۰ میلیارد تومان در تعهد امسال بود که تاکنون ۲۹۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محمدباقر نوبخت جمعه شب در بازدید از پروژه احداث راه آهن خراسان جنوبی اظهار داشت: خراسان جنوبی شایسته توجه و مساعدت است.

وی افزود: از همه نمایندگان و استاندار خراسان جنوبی که خود را به عنوان نماینده دولت در استان مستعد پیگیری می دانستند قدردانی کنیم.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بیان کرد: در سال های گذشته سیاست ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری بر بست و توسعه ریل بود و دولت توسعه شبکه حمل و نقل ریلی را در دستور کار قرار داد.

نوبخت تصریح کرد: در این راستا در حال حاضر نیز با سرعت همه استان هایی که به شبکه سراسری وصل نبودند را یکی پس از دیگری به شبکه سراسری مرتبط می کنیم.

وی به دو مصوبه دولت برای راه آهن خراسان جنوبی اشاره و خاطرنشان کرد: تاکنون تمام قول هایی که به مردم داده‌ایم اجرایی شده است چراکه ما شرافت و افتخار خودمان می دانیم قبل از اینکه دولت تمام شود یا این پروژه را کامل کنیم یا موانع اصلی را برداشته باشیم و کار را در مسیر اتمام قرار داده باشیم.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به محور بیرجند- قاین یادآور شد: قطعاتی که به عنوان قطعات منفصله از این محور باقی مانده با کاری که برای زیرساخت های این استان انجام می دهیم این پروژه ها نیز انجام خواهد شد.

نوبخت بیان کرد: همچنین در سفر سال گذشته 970 میلیارد تومان برای ایجاد زیرساخت ها در استان تصویب شد که باید ظرف دو سال پرداخت شود که در این راستا حدود 470 میلیارد تومان در تعهد امسال بود که تاکنون 290 میلیارد تومان پرداخت و 180 میلیارد تومان باقی مانده که در کمتر از دو ماه آینده کامل پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه برای اینکه در پروژه راه آهن استان قطعه بیرجند را به یونسی و از طریق آن به شبکه سراسری وصل کند، کاملا پای کار هستیم گفت: زیرا ما خودمان را مدیون مردم متدین خراسان جنوبی می دانیم.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه از بندر اقیانوسیه چابهار عملیات با سرعت به سمت زاهدان در حال انجام است افزود: در این راستا قرارگاه متعهد شد با 300 میلیون یوروریی که به این طرح اختصاص دادیم بتواند تا پایان سال 99 بندر چابهار را به عنوان یک بندر غیرتحریمی اقیانوسیه به زاهدان وصل کند تا از مسیر کرمان به بافق، طبس، یونسی- مشهد و سرخس متصل شود.

نوبخت اظهار داشت: همچنین با توجه به اینکه کارهای مسیر تربیت حیدریه به سمت هرات در حال انجام است، بیرجند نیز هم از طرف سمت شرق و هم به سمت غرب از راه آهن برخوردار می شود.

وی با تاکید بر اینکه تلاش دولت بر این است که بیش از پیش به زیرساخت های کشور توجه شود یادآور شد: مأموریت اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس منویات بنیانگذار نظام و مقام معظم رهبری توجه به محرومانی است که در روستاها و حاشیه شهرها هستند است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: چراکه این افراد نیاز به مسکن دارند و در این راستا بنیاد مسکن این کار را انجام خواهد داد.

نوبخت خاطرنشان کرد: در حال حاضر از سوی سازمان برنامه و بودجه نهضتی در دولت شکل گرفته است و ما به دنبال این هستیم تا به غیر از برنامه هایی که برای توسعه کشور به عنوان برنامه میان مدت پنج ساله ششم توسعه اجرا می کنیم برنامه ویژه‌ای برای رفع محرومیت نیز داشته باشیم.

وی با بیان اینکه دشمنان با تحریم ها تلاش می کنند جلوی خدمت به مردم را بگیرند بیان کرد: اما ما با همه توان نشان می‌دهیم پای کار ایستاده ایم و با همه محدویت‌ها محرومیت های مردم را فراموش نخواهیم کرد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند