کدخبر: ۳۱۸۹۶۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

افزایش ۱۰ درصدی تقاضای بازار موبایل

اقتصاد نیوز: کمیسیون ساماندهی و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل تبلت و لوازم جانبی از افزایش ۱۰ درصدی تقاضای بازار موبایل در ۳ ماه پایانی سال خبر می دهد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، ماه‌های پایانی سال همواره با افزایش تقاضای خرید کالا روبرو هستیم که این روند در مورد بازار موبایل نیز صادق است.

شب عید همواره یکی از پر رونق‌ترین و البته تنش زا‌ترین بازار‌ها بوده است چراکه افزایش تقاضا به همان میزان که به رونق کسب و کار‌ها کمک می‌کند، چالش‌هایی را نیز برای کسبه به منظور تامین کردن کالا ایجاد می‌کند.

آخرین جلسه کمیسیون ساماندهی و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل با هدف برنامه ریزی در جهت تامین به موقع و کنترل بازار مصرف و جلوگیری از التهابات احتمالی در بازار موبایل کشور با حضور ذینفعان و صاحب نظران این حوزه برگزار شد. در این جلسه برنامه‌های کوتاه مدتی برای ساماندهی بازار ارائه شد.

رضا قربانی عضو هیات مدیره انجمن واردکنندگان موبایل و رییس کمسیون ساماندهی و تنظیم بازار این انجمن در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، ضمن ویژه خواندن بازار موبایل کشور گفت: در هیچ بازاری همچون بازار موبایل، این میزان گردش مالی و نقدینگی نمی‌بینیم. همین موضوع بیانگر اهمیت و خاص بودن حوزه موبایل کشور است.

قربانی افزود: این گردش مالی در شب عید با توجه به افزایش تقاضای مصرف کنندگان بیشتر نیز خواهد شد. از این رو با همفکری فعالین این حوزه، تمهیداتی را برای تامین و تنظیم بازار موبایل در شب اندیشیده‌ایم.

او با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی تقاضای بازار موبایل در شب عید گفت: با بررسی روند واردات و مصرف کشور، پیش بینی میکنیم که در ۳ ماهه پایانی سال دست کم به ۴ میلیون دستگاه موبایل برای تامین بازار نیاز داشته باشیم. از این رو با تمامی ذینفعان موبایل در حال گفتگو و تعامل هستیم تا با تمام توان برنامه‌های پیشنهادی این انجمن را جهت تامین و تنظیم بازار به اجرا درآورند.

قربانی گفت: در صورتی که مشکل خاصی پیش نیاید، امیدواریم تا پایان سال بتوانیم نیاز بازار را تامین و از التهاب در بازار شب عید جلوگیری کنیم. البته در این مسیر به همراهی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی نیازمندیم که در این خصوص قول‌های مساعدی داده‌اند.


 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند