سایه کرونا بر سر طلای جهانی

کدخبر: 325560
اقتصاد نیوز: در حالی که ارزش دلار در نزدیکی بالاترین رقم بیش از ۴ ماه اخیر قرار دارد، قیمت طلا روز دوشنبه شاهد کاهش بود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، در حالی که ارزش دلار در نزدیکی بالاترین رقم بیش از ۴ ماه اخیر قرار دارد، قیمت طلا روز دوشنبه شاهد کاهش بود. در عین حال نگرانی‌ها از تأثیرات اقتصادی ویروس کرونا که بر بازار‌های بورس آسیا سایه افکنده مانع از افت بیشتری قیمت طلا شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۵۸۱ دلار و ۸۱ سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا هم امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۵۸۴ دلار و ۸۰ سنت رسید. شاخص ارزش دلار در برابر سبد ۶ ارز معتبر جهانی پس از افزایش به رقم ۹۹.۱۷ در جلسه قبل که بالاترین رقم از ۸ اکتبر تاکنون بود، امروز به ۹۹.۱۴ رسید. افزایش ارزش دلار موجب گرانتر شدن طلا برای خریداران و سرمایه‌گذارانی می‌شود که از سایر ارز‌ها برای خرید فلز زرد استفاده می‌کنند.

تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در استان هوبی چین روز دوشنبه باز هم افزایش یافته و تعداد تلفات ابتلا به این بیماری به بیش از ۱۷۰۰ تن رسیده است. مقامات چینی محدودیت‌های سختگیرانه جدیدی را در زمینه رفت و آمد به اجرا گذاشته اند تا جلوی شیوع بیشتر بیماری را بگیرند.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما