کدخبر: ۳۲۷۶۸۸ لینک کوتاه

ضربه ۱۰۰ میلیون دلاری کرونا به ایرلاین‌های خاورمیانه

اتحادیه صنعت هوانوردی روز دوشنبه گزارش داد که اختلالات به وجود آمده در پروازها و مسافرت‌های هوایی به علت شیوع ویروس کرونا تا به این لحظه ۱۰۰ میلیون دلار به ایرلاین‌های خاورمیانه ضرر زده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرنگار مهر، اتحادیه صنعت هوانوردی روز دوشنبه گزارش داد که اختلالات به وجود آمده در پروازها و مسافرت‌های هوایی به علت شیوع ویروس کرونا تا به این لحظه 100 میلیون دلار به ایرلاین‌های خاورمیانه ضرر زده است. خاورمیانه به عنوان مرکزی برای اتصال مسافرت‌های شرق به غرب شناخته شده است.

شهر دوبی در حاشیه خلیج فارس، که خانه پرترافیک‌ترین فرودگاه بین‌المللی جهان است، وابستگی سنگینی به توریسم و مسافرت هوایی دارد. به علت شیوع ویروس کرونا ، امارات متحده و سایر کشورهای خلیج فارس تمامی پروازهای خود به ایران را لغو کرده‌اند. همچنین تعداد پروازهای این کشورها به چین بسیار محدود شده است.

اتحادیه هوانوردی بین‌الملل ( یاتا ) که نمایندگی 290 ایرلاین جهان را به عهده دارد اعلام کرد پیش‌بینی خود در مورد رشد تقاضای مسافر در خاورمیانه را برای امسال از ۴.۶ درصد به ۲.۳ درصد کاهش داده است.

یاتا اعلام کرد در تخمین‌های خود تأثیر منفی توقف پروازهای ایرلاین‌های منطقه به مکه و مدینه را در نظر نگرفته است. این در حالی است که عربستان به علت شیوع ویروس کرونا صدور ویزا برای زائران مکه و مدینه را متوقف کرده است.

یاتا اعلام کرد در صورت تداوم شیوع جهانی ویروس، صنعت هوانوردی با ضرری 30 میلیارد دلاری روبرو خواهد شد و ترافیک هوایی جهان امسال ۴.۷ درصد کاهش خواهد یافت. صنعت هوانوردی آسیا اقیانوسیه با ضرر ۲۷.۸ میلیارد دلاری بیشتر از همه آسیب خواهد دید. حدود ۱۲.۸ میلیارد دلار از ارزش بازار هوانوردی چین نابود خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند