نرخ تورم عربستان در دوره کرونا اعلام شد

کدخبر: 339194
اقتصادنیوز: متوسط شاخص بهای مصرف‌کننده در بزرگ‌ترین اقتصاد جهان عرب تا پایان ماه آوریل به ۳/ ۱درصد رسید که ۲/ ۰درصد کمتر از رقم بازه مشابه منتهی به ماه قبل و کمترین تورم ثبت‌شده سه ماه اخیر این کشور بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از تریدینگ اکونومیکس، در بین بخش‌های مختلف، بیشترین تورم مربوط به بخش مواد غذایی و نوشیدنی با ۱/ ۶درصد بوده است و پس از این بخش، رستوران و هتلداری با ۸/ ۰درصد و فرهنگ و آموزش با ۷/ ۰درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین تورم مربوط به ارتباطات با منفی ۶/ ۰درصد بوده است و پس از این بخش، لوازم منزل با منفی ۵/ ۰درصد و حمل و نقل با منفی ۴/ ۰درصد قرار دارند. بر مبنای ماهانه، نرخ تورم عربستان در ماه آوریل منفی ۱/ ۰درصد اندازه‌گیری شده که نسبت به ماه قبل ۲/ ۰درصد کاهش پیدا کرده است. متوسط نرخ تورم عربستان در بازه زمانی ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۹ معادل ۴۶/ ۲درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به جولای ۲۰۰۸ با ۱/ ۱۱درصد و کمترین تورم ثبت شده مربوط به فوریه ۲۰۱۹ با منفی ۲/ ۲درصد بوده است.

از سوی دیگر متوسط تورم در ۱۲ ماه منتهی به آوریل در اتریش به ۶/ ۱درصد کاهش یافت که ۲/ ۰درصد کمتر از تورم ثبت شده در بازه مشابه منتهی به ماه قبل بوده است. در بین بخش‌های مختلف، بیشترین تورم مربوط به بخش رستوران و هتلداری با ۱/ ۳درصد بوده است و پس از این بخش، مواد غذایی و نوشیدنی با ۶/ ۲درصد و فرهنگ و آموزش با ۲/ ۲درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین تورم مربوط به حمل‌و‌نقل با منفی ۶/ ۱درصد بوده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما