کدخبر: ۳۵۶۰۱۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پیش‌بینی امروز بازار ارز به چه سمتی است؟

سکته در روند قیمت دلار

اقتصاد نیوز : بازار ارز این روزها نسبتا وضعیت آرامی را سپری می‌کند. نوسان قیمت دلار، محدود به کانال خاصی شده است.

به گزارش اقتصادنیوز، خبری از نوسان‌های شدید نیست؛ چه به سمت بالا و چه به سمت پایین. پس از افت قیمت دلار ناشی از اقدامات بانک مرکزی در هفته گذشته و متاثر از سخنان رئیس کل، بازار پس از آن خود را با کانال 21 هزار تومانی تنظیم کرد. 

البته جو گشایش اقتصادی نیز در هفته گذشته موثر بود، اما پس از آنکه بازار متوجه جزئیات گشایش اقتصادی شد، واکنش مثبتی نشان نداد و از مرز 21 هزار تومان بازگشت. فعلا چند روزی است بازار در کانال 22 هزار تومانی هواخوری می‌کند. 

دلار

رای نیاوردن قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، توانست موجب فضای کاهشی در بازار شود و قیمت را ز 22,500 تومان تا کف کانال بکشاند، اما این خبر به تنهایی قدرت کانال شکنی را نداشت. به نظر می‌آید روند کلی امروز نیز کاهشی باشد. بازارساز نیز نرخ فروش دلار در صرافی ملی را با 150 تومان کاهش آغاز کرد و به کانال 21 هزار تومان بازگرداند. مسئله‌ای که نشان می‌دهد بازارساز نیز امروز انتظار بازگشت دلار به کانال 21 هزار تومان را می‌کشد. باید دید در صورت ورود دلار به کانال 21 هزار تومان، این بار دلار توان شکست این سد را دارد یا خیر؛ حداقل جو عمومی در نوسان‌گیران کاهشی است. 

این مطلب برایم مفید است
253 نفر این پست را پسندیده اند