کدخبر: ۱۵۹۶۱۶ لینک کوتاه

محصولات غیر مجاز از شامپو تا رنگ مو و خط چشم

سازمان غذا و دارو با نام بردن از تعدادی فراورده‌های آرایشی و بهداشتی ضمن غیر مجاز شمردن آنها، از مردم خواست این محصولات را خریداری نکنند.

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم  روابط عمومی سازمان غذا و دارو در اطلاعیه ای رنگ مو شکوهیه تابش نور با نام تجاری Light color و مشخصات  STARARACO.LTD  و پودر لباسشویی ماتینا با نام تجاری Matina و شامپو بدن ضد قارچ نوپریت (نوپری فانگ) با نام تجاری Noprit  را به‌دلیل جعل پروانه بهداشتی  غیر مجاز اعلام کرد.

همچنین در این اطلاعیه با تاکید بر اینکه تمامی محصولات پنه لوپه دارای مجوزهای بهداشتی بوده و صرفاً خط چشم این شرکت دارای عدم مطابقت با ضوابط بوده است، عنوان شد: دستمال توالت دوقلو سی بل و محصول تولید و بسته بندی حنا با نام تجاری حمیرا به دلیل عدم دارا بودن مجوزهای مورد نظر اداره کل نظارت بر فراورده‌های بهداشتی و آرایشی بعنوان محصولات غیر مجاز معرفی می‌شوند.

سازمان غذا و دارو ضمن تشکر از کارشناسان حوزهPMS (کنترل سطح عرضه) معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌های  سراسر کشور از مردم خواست در صورت مشاهده محصولات مذکور ضمن اجتناب از خرید آنها مراتب را به شماره تلفن 66405569 یا نزدیکترین معاونت‌های غذا و داروی سراسر کشور اطلاع دهند.