موافقت با حضور محجبه بانوان بسکتبالیست در میادین

کدخبر: 167276
فدراسیون بین المللی بسکتبال موافقت نهایی خود را با حضور محجبه بانوان مسلمان این رشته از کشورهای مختلف و از جمله ایران در میادین بین المللی اعلام کرد.

مجمع عمومی فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا) از امروز پنجشنبه در هنگ کنگ آغاز شد. بررسی حضور بانوان در میادین بین المللی با پوشش اسلامی و محجبه یکی از محورهای این نشست بود.

این موضوع در حالی در دستور العمل مجمع فیبا قرار گرفت که طی سال های گذشته فدراسیون بسکتبال ایران رایزنی های زیادی برای جلب موافقت فیبا انجام داده بود اما هرگز به نتیجه نرسیده بود. البته از سال گذشته دور جدید رایزنی های بسکتبال ایران در این زمینه آغاز شد.

در همین راستا طی این مدت وزیر ورزش ایران طی دو نامه به رئیس فیبا، درخواست رسمی ورزش و بسکتبال ایران را برای بررسی و تائید حضور محجبه بانوان مسلمان در میادین مختلف مطرح کرد. ضمن اینکه در این مدت فدراسیون بسکتبال نیز الگوی پیشنهادی خود برای پوشش بانوان را طراحی و در قالب دیداری نمادین با حضور نماینده فیبا از آن رونمایی کرد.

در نهایت اینکه موضوع حضور محجبه بانوان در میادین بین المللی بسکتبال، امروز در روز نخست مجمع فیبا و بر اساس گزارش های «لوبو کوتلووا» معاون کمیته فنی فدراسیون جهانی بسکتبال که نماینده این فدراسیون در محل برگزاری دیدار نمادین زنان بسکتبالیست بود، مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب نهایی رسید.

محمود مشحون، رئیس فدراسیون بسکتبال که در محل برگزاری مجمع فیبا در هنگ کنگ حضور دارد،  مصوبه فیبا در رابطه با حجاب بانوان بسکتبالیست مسلمان و از جمله بانوان بسکتبالیست ایران را تائید کرد. این مصوبه از اول اکتبر (مهرماه) اجرایی می شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما