کدخبر: ۱۹۳۳۳۳ لینک کوتاه

سرنوشت لیونل مسی چطور تغییر کرد؟

۱۳ سال پیش ممکن بود مهاجم آرژانتینی با تیم تازه صعود کرده کادیس به سطح اول لالیگا قرارداد امضا کند.

چند هفته‌ پیش کاربران کانال "یوتیوب قهرمانان" تصور کردند اگر کریستیانو رونالدو با بارسلونا قرارداد امضا می‌کرد یک اتفاق خارق‌العاده می‌افتد. در این تصور که به صورت ویدیو در آمده بود توضیح دادند لیونل مسی به خاطر نبود فرصت بازی در بارسلونا به صورت قرضی به کادیس می‌پیوندد. او سپس به نوکمپ بر می‌گردد و در کنار مهاجم پرتغالی بازی می‌کند.

جالب این جاست که این تصور واقعیت دارد و مهاجم آرژانتینی یک بار نزدیک به امضای قرارداد با این باشگاه ‌اسپانیایی بود. این اتفاق ممکن بود در تابستان ۲۰۰۵ رخ دهد. 

در آن زمان تیم اندلسی پس از ۱۳ سال به تازگی به سطح اول لالیگا صعود کرده بود، به همین خاطر نیاز داشت تیمش را برای حضور در این بازی‌ها تقویت کند.

مدیریت باشگاه کادیس به ستاره آرژانتینی چشم داشت چون این بازیکن دقایق کمی فرصت بازی در بارسلونا داشت هم‌چنین عملکرد خیلی خوبی در جام رامون د کارانسا در آن تابستان داشت. به همین خاطر به صورت رسمی درخواستش را مطرح کرد.

شرایط مسی در بارسلونا خیلی خوب نبود چون پیش روی خود ستاره‌هایی مانند رونالدینیو، دکو، لودویک ژولی و ساموئل اتوئو را می‌دید اما مشکل اصلی او مساله دیگری بود. در آن فصل بارسا سه بازیکن غیراروپایی داشت و او تنها در صورتی می‌توانست در باشگاه آبی‌ اناری‌ها حضور داشته باشد که پاسپورت ‌اسپانیایی می‌گرفت.

فرانک رایکارد کسی بود که تلاش کرد مسی در این تیم بماند چون معتقد بود مهاجم آرژانتینی توانایی‌های زیادی دارد. مدیریت باشگاه در آن زمان نسبت به این قضیه ابهام داشت. با این حال از مسی حمایت کرد و در نهایت به لطف سرمربی  هلندی، مسی توانست پاسپورت ‌اسپانیایی بگیرد و در بارسا بماند.

کادیس در پایان فصل دوباره به دسته دو سقوط کرد. اگر مسی با این تیم قرارداد امضا می‌کرد آیا می‌توانست مانع از این اتفاق شود؟ آیا او می‌توانست با وجود یک سال بازی در رامون د کارانسا بهترین بازیکن جهان شود؟ کسی نمی‌داند اما او در آن تاریخ در مسیر درستی قرار گرفت./ ایسنا