کدخبر: ۲۰۲۰۹۷ لینک کوتاه

ابراهیم رئیسی برای مجلس می‌آید

روزنامه سازندگی: اصول‌گرایان با گام‌های بلند در انتخابات مجلس یازدهم شرکت می‌کنند.

دیروز یکی از نمایندگان اصول‌گرای مجلس از نامزدی احتمالی محمدباقر قالیباف و سعید جلیلی در انتخابات مجلس آینده خبر داد. اما خبرهای روزنامه سازندگی حکایت از آن دارد که چهره اصلی اصول‌گرایان برای مجلس یازدهم هیچ یک از این دو نیست، بلکه سیدابراهیم رئیسی عزم خود را برای نامزدی جزم کرده است و از حوزه انتخابیه مشهد یا تهران نامزد مجلس یازدهم خواهد شد.

پشتوانه رئیسی در این کار رای 15 میلیونی او در سطح کشور خواهد بود اما اگر رئیسی این اقدام را انجام دهد اصول‌گرایان یک گام به عصر جدید سیاست‌ورزی نزدیک‌تر می‌شوند. در حالی که معمولا جدال در مجلس در سطح رجال ملی نیست. حضور رئیسی و احتمال رای‌آوری او مجلس یازدهم را به آوردگاه بزرگان اصول‌گرا بدل خود خواهد کرد و علی لاریجانی کرسی را به شدت در خطر خواهد دید. از سوی دیگر ریاست مجلس برای رئیسی سکوی پرتاب به سوی ریاست جمهوری 1400 خواهد بود که نامزدی در آن مستلزم انصراف از وکالت مجلس نیست.

هم‌اکنون تیم خبری سابق خبرگزاری فارس به عنوان مشاور رسانه‌ای رئیسی منصوب‌اند و او در جایگاه یک رجل سیاسی شده اصول‌گرای میانه‌رو در حال جلب اعتماد افکار عمومی به سوی خود است.