کدخبر: ۲۱۹۴۵۲ لینک کوتاه

فاینانس ۷۵۰ میلیارد تومانی در انتظار راه‌آهن اردبیل

اقتصادنیوز : سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: پیگیری‌ مجمع نمایندگان استان در خصوص اتصال اردبیل به شبکه ریلی کشور با تصویب فاینانس ۷۵۰ میلیارد تومانی برای این پروژه نتیجه داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ،صدیف بدری اظهار کرد: توسعه زیرساخت‌های ارتباطی این استان، از ابتدای مجلس دهم در مجمع نمایندگان استان هدفگذاری شده بود و در همین راستا احیای پروژه راه‌آهن اردبیل ـ میانه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: افزایش محسوس و چندین برابری اعتبارات مصوب و تخصیص یافته در چند سال اخیر برای پروژه نشان از تغییر رویه دولت در توجه به این پروژه مهم و حیاتی استان اردبیل بود.

عضو هیأت رئیسه و سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: افزایش اعتبارات دولتی و استفاده از فاینانس‌های داخلی و خارجی از برای تکمیل پروژه به صورت موازی دنبال می‌شد و علاوه بر اعتبارات مناسب دولتی مبلغ 750 میلیارد تومان از محل فاینانس داخلی توسط یکی از بانک‌های دولتی به پروژه اختصاص خواهد یافت.

بدری ضمن قدردانی از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، وزرات راه وشهرسازی و کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد تحولات مثبت انجام یافته پیرامون پروژه سبب تکمیل و بهره‌برداری از آن در سه سال آینده شود.